Zemeņu festivālā baudīs svaigos kokteiļus un noskaidros gardāko kūku cepēju

Sestdien, 2. jūlijā, no pulksten 10 līdz 15 Liepājā, Kungu ielas radošajā kvartālā, gaisā virmos zemeņu smarža, jo tajā norisināsies Zemeņu festivāls, kura laikā pirmo reizi tiks organizēts arī gardāko kūku konkurss, kurā saimnieces sacentīsies savā konditorejas mākslā, izrādot un lepojoties ar savām kūku gatavošanas prasmēm.

Pasākuma laikā vasaras noskaņās norisināsies arī Zaļais tirdziņš, kurā ikviens varēs iegādāties dažādus no zemenēm pagatavotus produktus, amatnieku izstrādājumus un, protams, zemenes, uz dzīvā pavarda gatavosies arī saimnieces Dzintras Betleres zemeņu ķīselis, kuru nobaudīt varēs ikviens apmeklētājs, informē SIA “Liepājas Latviešu biedrības nams” Kultūras darba menedžere Simona Puiga.

No plkst. 12:00 līdz 13:00, Zemeņu festivāla apmeklētāji varēs aplūkot, nodegustēt, novērtēt un, iespējams, arī uzzināt meistaru kulinārijas šedevru receptes. Gardāko kūku konkursa uzvarētājs tiks noteikts pēc žūrijas un apmeklētāju balsojuma, ņemot vērā tādus kritērijus kā kūkas garšas bagātība, oriģinalitāte un vizuālais noformējums. Žūriju pārstāvēs konditorejas-veikala “Marcipāns” īpašniece Inga Peniga, daudzu klausītāju iemīļotais dziedātājs un mūziķis Andris Ērglis, tūrisma aģentūras “AP SAULI” biroja vadītāja Dace Pumpure, Liepājas Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Hartmane un kondetorejas “Otaņķu gardumi” īstenā Latvju saimniece Pārsla Kupše. Konkursa uzvarētājs, sadarbībā ar tūrisma aģentūru “AP SAULI”, savā īpašumā iegūs iespēju atklāt jaunas dzīves garšas un nianses aģentūras organizētajā “Garšas karuseļa” ceļojumā profesionāla gida pavadībā uz Zemgali un iespēju apmeklēt izrāžu apvienības “Panna” izrādi “Saimnieks meklē saimnieci” Liepājā.

Par festivāla noskaņojumu, jautrām izdarībām, dziesmām un jestriem deju soļiem parūpēsies folkloras kopa “Atštaukas” un danču grupa “Trejdeviņi” no Rīgas, taču kopā ar kafejnīcas “Upe-le” pagatavotajiem svaigajiem zemeņu kokteiļiem un grupu “Trans-cen-den-tā-lē”, blūza mūzikas ieskautās skaņās, apmeklētāji varēs nesteidzīgi baudīt mierīgu svētku pēcpusdienu.
Neizpaliks arī  bērnu radošā darbnīca, kurā mazie svētku apmeklētāji varēs izlocīt savus pirkstiņus, izgatavojot gan krāsainu briļļu aksesuārus, gan arī pašdarinātas vēja dzirnaviņas. Tajā pašā laikā Rozenbahu ģimene no Aizputes amatu darbnīcā pieaugušajiem izrādīs kā pinami klūgu groziņi.

Par svaigiem dzērieniem, zemeņu boli un gardām uzkodām visas dienas garumā rūpēsies kafejnīca “DARBNĪCA”.

Zemenes, kas daudzviet tiek dēvētas par ogu karalienēm to košā izskata un vērtīgo uzturvielu dēļ, pieminētas jau Senās Romas rakstos, kur īpaši tika uzsvērtas to ārstnieciskās īpašības. Lai stiprinātu un iepriecinātu organismu, ikviens tiek aicināts izgaršot un sajust Zemeņu festivāla vasarīgo atmosfēru kopā ar svaigiem un mutē kūstošiem kokteiļiem, jestriem deju soļiem un relaksējošu mūziku visas dienas garumā.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pilsētas dome un tūrisma aģentūra “AP SAULI”.

Pievieno komentāru

Kultūra