Vokālā grupa "Framest" pēc "Jaunā viļņa" otrās dienas ierindojas trešajā vietā

Latvijas vokālā grupa "Framest" pēc jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis 2012" otrās dienas ierindojas trešajā vietā.

Pēc pirmajām divām dienām pirmo vietu ar 193 punktiem ieņem dziedātājs Kostanco del Pinto no Itālijas, otrajā vietā ar 192 punktiem ierindojas dziedātāja Marija Jaremčuka no Ukrainas.

Konkursa pirmajā dienā dalībniekiem bija jāizpilda kāds no pasaules hitiem, savukārt vakar dalībnieki žūriju un klausītājus priecēja ar savā valstī populāru dziesmu. Lai arī bukmeikeri šogad labus rezultātus konkursā prognozēja dziedātājam Maiklam Bleizam no Nigērijas un "Framest" izredzes uzvarēt tika novērtētas viszemāk, patiesībā situācija pēc konkursa pirmajām divām dienām ir izvērtusies citādi, jo "Framest" izvirzījusies trešajā vietā, savukārt Bleizs ar 165 punktiem ierindojas 15.vietā.

Ceturto vietu patlaban ar 189 punktiem ieņem grupa "The Jigits" ("Be-Do-In") no Kazahstānas, piektajā vietā ir dziedātāja "Niloo" no Krievijas, savukārt sesto un septīto vietu ar vienādu punktu skaitu - 185 punktiem - dala dziedātāja Aleksandra Bartaševiča no Baltkrievijas un dziedātāja Ajala Eligula no Izraēlas, bet astotajā vietā ar 180 punktiem pēc divu dienu snieguma ierindojas dziedātājs Surens Arustamjans no Armēnijas.

Krievijas grupa "IOWA" ar 178 punktiem pēc konkursa divām dienām patlaban ieņem devīto vietu, bet 177 punkti patlaban ir Krievijas grupai "W", kas noslēdz pirmo desmitnieku.

Lietuvas dalībniece Diāna Jasilionite ar 175 punktiem patlaban ir 11.vietā, dziedātājs Beks Israilovs no Kirgizstānas ar 174 punktiem atrodas 12.vietā, grupa "Los Rumberos de Massachusetts" no Meksikas ar 171 punktu atrodas 13.vietā, bet dziedātāja no Ķīnas Huaņ Hua ar 167 punktiem ierindojas 14.vietā.

Pēc divu dienu snieguma žūrijas vērtējumā ar 163 punktiem pēdējā vietā patlaban atrodas duets "Cristal" no Somijas.

Jau ziņots, ka starptautiskajā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis 2012" kopumā piedalās 16 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm - Armēnijas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Kirgizstānas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas.

Rīt konkursa dalībniekiem būs trešā diena, kad tiks izpildītas īpaši šim konkursam sacerētas dziesmas, bet pirms tam uz skatuves uzstāsies tādi populāri mākslinieki kā Raimonds Pauls, Stass Mihailovs, Timati, grupa "A-Studio", Leonīds Agutins, Irina Dubcova un citi.

Konkursa kopējais naudas balvu fonds šogad ir 100 000 eiro (70 280 lati). Pirmās vietas ieguvējs iegūs 50 000 eiro (35 140 latu) lielu naudas balvu, otrās vietas ieguvējam tiks 30 000 eiro (21 084 latu) naudas balva, bet trešās vietas ieguvējs saņems 20 000 eiro (14 056 latus) lielu naudas balvu.

Pirmais konkurss "Jaunais vilnis" notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji - vokālā grupa "Cosmos" konkursā uzvaru guva 2004.gadā un Intars Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

Pievieno komentāru

Kultūra