Virtuālo kino muzeju papildina Arvīda Krieva stāstījums par filmas "Aveņu vīns" uzņemšanu

Liepājas Virtuālā Kino muzeja sadaļas „Kino bibliotēka” apakšsadaļā „Publicistika par kino” materiāls „Vienmēr populārais detektīvs” papildināts ar kinorežisora Arvīda Krieva stāstījumu par filmas „Aveņu vīns” uzņemšanu, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Arvīds Krievs ir kurzemnieks, dzimis Kuldīgā, izaudzis Kuldīgas rajona Turlavas pagastā un beidzis Aizputes vidusskolu, kura tajos gados darbojās ēkā, kurā šodien iekārtots Aizputes Novadpētniecības muzejs. Savu dzimto novadu- Kurzemi- viņš joprojām tur sirdī ļoti mīļu un bieži tam pievēršas savos darbos. Arvīds Krievs uzņēmis arī filmu „Dancis pa trim”, kurā filmējās „Liepājas skartie” Mārtiņš Freimanis un Leonīds Locenieks- un viņiem abiem filmas pirmizrādi sagaidīt nebija lemts.

„Aveņu vīns” ir ļoti kurzemnieciska filma- romānu „Nakts „Mežāžos””, kas ir scenārija literārais pirmavots, sarakstījis kādreizējais liepājnieks Viktors Lagzdiņš, par režisoru Arvīdu Krievu jau minējām, galvenās sieviešu lomas atveidotāja Indra Burkovska arī ir kuldīdzniece un pati māja, kurā notika noziegums ir filmēta Talsu pusē. Arvīds Krievs savā stāstījumā dalās ar filmas uzņemšanas komiskākajām epizodēm - piemēram, stāstu par to, ka filmai bijusi paskopa administrācija, kas nav gribējusi atvēlēt naudu ēdamlietu iegādei, taču kā lai nofilmē viesības- turklāt lepnas!- ja tajās nav, ko ēst…

Pievieno komentāru

Kultūra