Virtuālajā kino muzejā tagad materiāls arī par Anitu Kvālu

Liepājas Virtuālā Kino muzeja sadaļas "Liepājas kino vēsture" apakšsadaļa "Liepājas aktieri kinofilmās" papildināta ar materiālu par Liepājas teātra aktrisi Anitu Kvālu, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Pēdējos gados Anita Kvāla vislielāko atpazīstamību ieguvusi ar intrigantes Solveigas lomu Latvijas televīzijas seriālā "Ugunsgrēks".

Gan Rīgā, gan Liepājā Anitai uz ielas nāk klāt cilvēki un lūdz atļauju, piemēram, nofotografēties ar aktrisi. Tomēr ne viss ir tik gludi- Solveigas tēla dēļ Anitai Kvālai nācies uzklausīt arī ķengāšanos un pat draudus. Anita Kvāla radījusi arī daudz spilgtu skatuves tēlu. Viens no tiem, kas vēl joprojām ļoti spilgti dzīvo kādreizējo mazo liepājnieku atmiņās, ir Sarkangalvīte. Kādreizējā Liepājas teātra galvenā režisora Oļģerta Krodera 90 gadu jubilejā Anita šo lomu pieminēja pati no skatuves, ar dzirkstošu humoru paziņojot: "Četrus vilkus pārdzīvoju". Un runājot par tēliem bērnu uzvedumos, ir kāda interesanta sakarība- Anitas mīļākās grāmatas autore ir izcilā krievu aktrise Faina Raņevska, kas 1970. gada Krievijas multiplikācijas filmā par Karlsonu ierunājusi Bokas jaunkundzes lomu. Aktieris un Liepājas teātra vēsturnieks Zigurds Akmentiņš ir teicis: "Anita Kvāla ir tuvplāna aktrise". Anita Kvāla tam labprāt piekrīt un saka: "Laikam tāpēc man tik ļoti patīk filmēties".

Pievieno komentāru

Kultūra