Viesnīcā "Promenade Hotel" atklāta lūgšanu kapela

Viesnīcā "Promenade Hotel", Vecajā ostmalā 40, Liepājā, Ziemassvētku priekšvakarā atklāta pirmā viesnīcu kapela ārpus Rīgas.

"Promenade Hotel" valdes loceklis Ivars Kesenfelds uzsver: "Šī ir pirmā viesnīca pilsētā ārpus Rīgas, kurā ikvienam ceļiniekam ir iespēja apmeklēt kapelu un pabūt divatā ar Dievu, iegūt mieru un rast laiku pārdomām un lūgšanām."

Kapelas Latvijas viesnīcās vēl ir retums, cik zināms, vēl tikai "Hotel Islande", Rīgā, ir 2007.gadā atklāta kapela.

Mācītājs Jānis Bitāns, kas iesvētīja "Promenade Hotel" kapelu, saka: "Kapela viesnīcās, slimnīcās, pilīs, militāros objektos un citur savulaik ir bijusi pašsaprotama tradīcija, kas gan ilgu laiku tikusi atstāta novārtā. Tādēļ ir apsveicami, ka tā tiek atjaunota."

'Kapela ir ļoti funkcionāla vieta," saka mācītājs. "Ir cilvēki, kas raduši noteiktā laikā apmeklēt baznīcu, dievkalpojumu, nodoties lūgšanām, bet, aizbraucot uz citu vietu, kur nav ierastā laika un apstākļu viņš to vairs nevar. Taču, būdams tādā viesnīcā kā "Promenade Hotel", cilvēks šim nolūkam var izmantot kapelu."

Kapela var kalpot ne tikai viesnīcas klientiem, bet arī darbiniekiem, un to nedrīkst novērtēt par zemu, uzsver mācītājs. Tāpat kapela sniedz iespēju īpašās reizēs, kad viesnīcā notiek kādas svinīgas kārtas, iesākt tās ar aizlūgumu vai kopīgu lūgšanu.

Bitāns atzīmē, ka "Promenade Hotel" kapela ir iekārtota bez liekas greznības, taču nav arī pārspīlēti askētiska. "Kapelu grezno kvalitatīva vitrāža, eļļas lampas, kas ir ļoti biblisks gaismeklis, dažas svētbildes un ikonas."

Vitrāžā, ko veidojusi māsa Ksenija, izmantots "Ne rokām darinātās Kristus ikonas" sižets.

Kapela atrodas viesnīcas 2.stāvā, un to var apmeklēt visi, kas apmetīsies "Promenade Hotel". Kapelas apmeklētāji savās lūgšanās varēs izmantot Bībeli un - ar laiku - dažādu lūgšanu kārtības.

Pievieno komentāru

Kultūra