VIDEO: Knuts Skujenieks viesojas Liepājā

Dzejnieks un tulkotājs Knuts Skujenieks 2012. gada 13. septembrī Dzejas dienu laikā Liepājā tikās ar lasītājiem. Tikšanos vadīja žurnālists Lauris Zvejnieks.

K. Skujenieks iesaistījies jaundibinātā Nacionālās rakstniecības atbalsta fonda darbā, tāpēc klātesošajiem pastāstīja par tā darbības principiem. Vēl dzejnieks stāstīja par grāmatu, kas iznāks tuvākajā laikā un kurā būs publicēta viņa sarakste ar sievu no izsūtījuma laikiem.

Sarunā ar klausītājiem K. Skujenieks neslēpa, ka pēdējos gados raksta maz. Esot gan novērojis, ka viņa gadagājuma autoriem grūti atteikties no rakstīšanas, kaut arī darbiem vairs varbūt nav vēlamās kvalitātes. "Ticiet man, var arī nerakstīt," izteicās dzejnieks.

Taču, ja raksta dzejoli, tad tikai ar roku, neslēpa K. Skujenieks. Viņš gan nenosodot autorus, kas izmanto mūsdienīgākas tehnoloģijas un kuru daiļdarbi top datorrakstā. Tomēr pēc vecmeistara domām vismaz dzejoļa melnraksta pirmajiem uzmetumiem vajadzētu būt rokrakstā.

Dzejā autora lasījumā publika ieklausījās ar lielu uzmanību un interesi. Noslēgumā dzejnieks un lasītāji diskutēja par latviešu valodu, tās izredzēm saglabāties datorizētajā laikmetā. Raisījās sarunas par Latvijas tautas likteni, dzejnieku sūtību. K. Skujenieks pastāstīja, ka pakāpeniski nodod Nacionālās bibliotēkas krājumos gan savus rokrakstus, gan plašo personīgo bibliotēku un skaņu ierakstu krājumus.

Video no tikšanās skatīties šeit!

Pievieno komentāru

Kultūra