"Via Baltica" koncertā "Kurzemes skaņas" skanēs Kurzemē dzimušu un strādājošu komponistu mūzika

Festivāla "Via Baltica" laikā, 18.augustā, Liepājā norisināsies kamermūzikas koncerts "Kurzemes skaņas", kurā pūšaminstrumentu kvintets "Kurland Quintet" kopā ar pianisti Agnesi Egliņu atskaņos Kurzemē dzimušu un strādājošu komponistu mūziku, informē nodibinājuma "Via cultura" sabiedrisko attiecību asistente Andra Jurgelāne.

Veidojot koncertprogrammu, mākslinieki, kas paši ir Kurzemē strādājoši mūziķi, īpaši vēlējušies popularizēt latviešu komponistu kamermūziku un pūšaminstrumentu kvinteta spēles tradīcijas Latvijā. Tāpēc koncertā būs dzirdami Ērika Ešenvalda, Selgas Mences, Pētera Vaska, Oleksija Demčenko u.c. komponistu skaņdarbi.

Egliņa ir viena no spožākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm, vairākkārt ieguvusi diplomus un atzinīgi novērtēta starptautiskos konkursos. 2011.gadā viņa kļuva par Latvijas valsts augstākā apbalvojuma mūzikā - "Lielās mūzikas balvas 2010" - laureāti kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī".

Jaunā māksliniece regulāri veido koncertprogrammas ar izciliem pašmāju mūziķiem, kā arī ar jaunajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Egliņa ir piedalījusies kamermūzikas festivālos Latvijā un Eiropā, tostarp Starptautiskajā mūzikas festivālā Monpeljē, Kamermūzikas dienās Maskavā, 16.Starptautiskajā pianisma zvaigžņu festivālā Liepājā, Dziesmu forumā Berlīnē, Kamermūzikas dienās Hamburgā u.c.

Talantīgā māksliniece dzimusi Liepājā mūziķu ģimenē, klavierspēli sākusi apgūt jau piecu gadu vecumā Liepājas Mūzikas koledžā, vēlāk turpinājusi mācības Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā Rīgā pedagoga A. Bilalova klavieru klasē. Mūziķe par saviem iedvesmotājiem uzskata pianistus Intu Villerušu, Pēteri Plakidi, Valdi Janci, Aldi Liepiņu un Bruno Kanino.

Pūšaminstrumentu kvintets "Kurland Quintet" ir 2010.gada sākumā izveidojies ansamblis, kurā kopīgi muzicē pieci Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi - flautists Reinis Lapa, obojists Mārtiņš Zālīte, klarnetists Kārlis Catlaks, mežradznieks Ingus Novicāns un fagotists Artis Zēns.

Kvinteta skanējuma burvība slēpjas tembru un krāsu bagātībā, ko sniedz instrumentu atšķirīgie skanējumi un dažādās saskaņas. Šie iemesli, kā arī vienkārša vēlme izbaudīt kamermuzicēšanas prieku ir "Kurland Quintet" darbības pamatā. Pēkšņas idejas un kaislīgas diskusijas par interpretāciju ir mēģinājumu procesa ikdiena, un tas mūziķus ļoti saista, jo labs ansamblis rodas ne tikai spēlējot.

Koncerts "Kurzemes skaņas" Liepājā, "Promenade Hotel" Hika zālē, sāksies plkst.19. Biļetes uz pasākumu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv".

Jau ziņots, ka festivāls "Via Baltica" Liepājā norisināsies no 10.augusta līdz 23.augustam. Festivāla laikā Liepājā gaidāmi dažādi koncerti, kamermūzikas meistarklases, savukārt Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupācijas režīmos" varēs aplūkot vēsturiskajai akcijai "Baltijas ceļš" veltītu fotogrāfiju izstādi "Baltijas ceļš, kas iekustināja pasauli".

Pievieno komentāru

Kultūra