Vērs vārtus vasarai Līvas ciema svētkos Liepājā

Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22. maijā, Liepājā notiks “Līvas ciema svētki”, kas no pirms 14 gadiem aizsāktā “Līvas tirgus” kļuvuši par gada vērienīgākajiem tradicionālās kultūras svētkiem!
   
Divas dienas Liepājas Promenādē pulcēsies vairāk kā 200 tirgotāju, amatnieku, mākslinieku un dizaineru “Līvas tirgū”, meistardarbnīcās un “Liepājas Meistaru ielā”, ap 150 mūziķu tautas mūzikas svētkos “Līvas upe” un vairāk kā 270 dejotāju tautas deju programmās “Dzintara krasta ļaudis”, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.

Liepājā viesosies koklētāja Laima Jansone, muzikologs Valdis Muktupāvels, folkoras draugu kopa “Skandinieki” un Julgī Stalte, folkloras kopas “Vilki” un “Vilkači”, postfolkloras grupas “Rikši” un “Dārdi”, “Māsas Dimantas”, “Vētras saites”, koklētāju ansambļi, folkloras kopas, dažādi individuāli koklētāji, arī kokļu meistari un daudz citu mūziķu, lai kopā skanētu tautas mūzikas svētkos “Līvas upe”, kuru vadmotīvs šogad ir kokles visā to dažādībā. Savukārt, dejotāji priecēs skatītājus ar krāšņām tautas dejām, tostarp arī no 18. jūnijā gaidāmajiem Kurzemes Deju svētkiem “Pašā jūras vidiņā”. Gaidāmi arī viesi no tālākām zemēm – Lielbritānijas latviešu tautas deju kopa “Kamoliņš”, tautas deju kolektīvs “Młody Toruń” no Polijas un senioru deju kolektīvs “Vejava” no Lietuvas.

“Līvas tirgū” ikviens varēs novērtēt izcilu meistaru radītos mākslas darbus – gan tradīcijā veidotus, gan jaunradi. Amatnieki, mājražotāji, mākslinieki un dizaineri Liepājā pulcēsies ne tikai no visas Latvijas, bet arī no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un pat no Amerikas Savienotajām Valstīm. Ikviens varēs iepazīt meistarus no visiem Latvijas reģioniem – no Dobeles, Ķekavas, Bauskas, Rīgas, Siguldas, Raunas, Valmieras, Cēsīm, Jēkabpils, Kokneses, Aizkraukles, Madonas, Jelgavas, Rēzeknes, Saldus, Ventspils, Kuldīgas, Pāvilostas un daudziem citiem novadiem un pilsētām. Savukārt īpaši veidotā “Liepājas Meistaru ielā” jau otro gadu svētkos tiks prezentēta Liepājas lietišķā māksla, augstvērtīgi amatniecības un dizaina izstrādājumi, kas top liepājnieku rokām. Savas amatu prasmes ikviens izmēģināt varēs arī meistardarbnīcās.

Svētku gardākajā sadaļā “Dzintara latvieši krogos sēž” šogad godā celti visa veida kūpinājumi. To, ko īpašu var pagatavot no kūpinājumiem, atklās svētku īpašais viesis – šefpavārs Mārtiņš Sirmais, aicinot uz meistarklasi un sava veikuma degustāciju.

Ģimenes un draugi atpūtu un prieku sev radīs arī īpašā “Spēļu sētā”, atklājot sev dažādas senas, ne tik senas un arī mūsdienās radītas latviešu spēles. Svētku apmeklētāji aicināti izbaudīt dažādas radošās aktivitātes, tostarp meistardarbīcas un arī Liepājas Jauniešu teātra izrādi bērniem. Īpašu iespēju piedāvās jaunais uzņēmums “Dragonfli” – ar virtuālās realitātes brillēm apskatīt sevi, Liepājas promenādi un tās tuvāko apkārtni reālajā laikā no putna lidojuma. Svētkus vizuāli bagātinās arī divas fotoizstādes – fotostudijas “FOTAST” dalībnieku darbu izstāde “Liepājas iela Latvijas garumā” un fotokonkursa “Durvis uz...” labāko fotogrāfiju izstāde.

“Līvas ciema svētku” programma pieejama gan sociālajos tīklos, gan mājas lapā http://www.liepajaskc.lv/livas-ciema-svetki-2016/.>

Pievieno komentāru

Kultūra