Vērgalē sestdien atkal notiks Bērnības svētki

Pēc vairāku gadu desmitu pārtraukuma Vērgales kultūras namā notiks Bērnības svētki, kuros Goda kūmas sagaidīs 12 bērnus un viņu krustvecākus.

Sestdien pulksten 12 kultūras namā notiks Bērnības svētki, stāsta kultūras nama vadītāja Velga Freimane. Šie svētki bija populāra padomju laika tradīcija, kas pēc 1991. gada tika aizmirsta.

"Vēlamies šo tradīciju atdzīvināt kā svētkus bērniem, vecākiem un krustvecākiem," paskaidro V. Freimane.

Bērni ieradīsies sapušķotās mašīnās, uz skatuves būs šūpoles, kurās mazos šūpos gan vecāki, gan krustvecāki. Tiks izsniegtas apliecības par piemiņu, krustvecāki bērna vārdā parakstīsies Vērgales Goda grāmatā. Plānots arī auto goda aplis pa Vērgali ar skaņas signāliem. Pēc svinīgā pasākuma bērni dosies uz savām svinību vietām.

"Kā Goda kūmas bērnības svētkos piedalīsies Kristīne Dina Bitēna un Atvars Sirmais, kuri vadīs pasākumu," atklāj organizatore.

Šogad Bērnības svētkus Vērgalē svinēs 12 bērniņi, un, ja patiks un būs atsaucība no vecāku puses, šādi svētki varētu kļūt par tradīciju, atzīst V. Freimane.

Svētkos piedalīsies bērni, kuriem ir cieša saikne ar Vērgali. "Ne visi ir vietējie, kādam te dzīvo vecvecāki, kādam – krustvecāki," skaidro kultūras nama vadītāja.

Bērnības svētki sākti svinēt 60. tajos gados, kad tā bija kā alternatīva kristībām baznīcā, jo tolaik tās bija aizliegto pasākumu sarakstā. Bērnam tika oficiāli piešķirti krust­vecāki un rīkotas svinības. Tie bija svētki visiem, kuriem mājās auga mazulis no dzimšanas līdz skolas vecumam.

Pievieno komentāru

Kultūra