Ventspilnieki: Reģionālajām koncertzālēm nebūs jākonkurē, tām būs jāsadarbojas

Sava koncertzāle būs arī Ventspilij. Līdz šī gada beigām plānots izstrādāt būvprojektu. Iecerēts, ka jaunajā koncertzālē atradīsies arī Ventspils Mūzikas vidusskola, kas pašlaik mitinās vairākās ēkās, ziņo Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Ar nepacietību šī projekta īstenošanos gaida tieši mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi, jo ēku neatbilstību dēļ jau pērn nācies pārcelties uz citām telpām, stāsta mūzikas vidusskolas direktors Andris Grigalis.

Šogad koncertzāle ar 1000 skatītāju vietām tiks atklāta Liepājā. Jautājot, kā izdosies vienlaikus aizpildīt skatītāju vietas divās Kurzemes pilsētās, mūzikas skolas direktors spriež, ka nākotnē reģionālajām koncertzālēm nebūs jākonkurē, tām būs jāsadarbojas: "Viens nav karotājs. Ja to dara kopā, teiksim tā, pērkam kādu ārzemju mākslinieku, tad pa četriem tas sanāk lētāk - noorganizējam koncertus, piemēram, piecās koncertzālēs, arī Rīgā, tad tās būs citas izmaksas. Es to redzu Baltijas valstu, pat Baltijas jūras [valstu] kontekstā."   

Ventspilī jaunajā koncertzālē būs 600 skatītāju vietas, kā arī Mazā zāle ar aptuveni 150 vietām. Ventspils koncertzāles skiču projektu izstrādājuši vācu arhitekti. Līdz 2015. gada beigām viņiem jāizstrādā būvprojekts, lai pēc tam jau varētu sākties reāli būvdarbi. Būvprojekta izstrāde, kam piesaistīts Eiropas Savienības finansējums, izmaksās 3,56 miljonus eiro.
   

Pievieno komentāru

Kultūra