Ventspilī sestdien atklāj vasaras tūrisma sezonu

Ar sportiskām, izzinošām un darbīgām izdarībām sestdien Ventspilī atklās tūrisma sezonu, informē Ventspils muzeja projektu daļas vadītāja Ieva Rupenheite.

Sākot no pulksten 12, Ventspils Piedzīvojumu parkā uz lielās skatuves muzicēs grupas “Maddry” un “Remnant of the Sun”, bet pasākuma īpašais viesis būs Lauris Reiniks.

Turpat, Piedzīvojumu parkā, varēs izmēģināt atrakcijas, piedalīties sacensībās un klausīties priekšnesumus. Līdz pulksten  14 bez maksas būs pieejama piepūšamā atrakcija bērniem (katram 5 minūtes), batuti un kameršļūkšana. Varēs izmēģināt jaunās Piedzīvojumu parka atrakcijas – Rotoru un Kaķa taku.

Sportiskākie varēs sacensties par balvām:

Pulksten 11.35 Piejūras parkā pie Pludmales stacijā tiks dots starts tautas klases skrējienam “Noskrien bānīti”. Reģistrēšanās - no plkst. 11. Uzvarētājus noteikts sieviešu, vīriešu un ģimeņu (2 pieaugušie + bērns/-i līdz 12 gadiem) grupās. Finišs Kalna stacijā. Sacensības organizē Ventspils maratona klubs.

Pulksten 12 Piedzīvojumu parka BMX trasē notiks BMX sezonas atklāšanas sacensības. Sacensības norisināsies visās vecuma grupās. Pulksten 12.20 - Piedzīvojumu parkā – tradicionālās velo orientēšanās sacensības, ko organizē Latvijas Zaļās kustības Ventspils nodaļa.

Visas dienas garumā vairākās Ventspils naktsmītnēs būs atvērto durvju dienas, kuras var apmeklēt arī ikviens ventspilnieks. Naktsmītņu saraksts un adreses būs publicētas mājas lapā www.tourism.ventspils.lv un www.ventspils.lv dienu pirms pasākuma.

Svētki notiks arī pilsētas Tirgus laukumā

Plkst. 14 - Maija svētki (“Maifest”) atklāšana ar vācu muzikantu “Zoigl Musikanten” piedalīšanos. Būs vācu ēdieni un dzērieni, amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, izsoles, ugunsdzēsēju tehniskas demonstrējumi, maija ugunskura iedegšana un vakarā balle.

Vasaras tūrisma sezonas atklāšanu papildinās  Ventspils muzeja rīkotais  Muzeju nakts programma:
no pulksten 11 Piejūras brīvdabas muzejā sāks kursēt Mazbānītis.

No pulksten 16  TIC (Dārza ielā 6) var saņemt Ventspils muzeja sagatavotās informatīvās lapiņas par izstādi “Pils iela pirms 100 gadiem” un pēc dotās shēmas veikt maršrutu pa Pils ielu līdz Livonijas ordeņa pilij, lai apskatītu izstādi ar tādu pašu nosaukumu. Akcijas dalībniekiem ieeja pilī tikai 75 santīmi.

No pulksten 22.30
Ventspils muzeja filiālēs notiks pasākumi, kuros ieeja ir bez  maksas:
Livonijas ordeņa pilī pasākums “Naktsspārņi jeb mūsu kaimiņi ir lidojoši - spoki un naktstauriņi.” Dziedās koris “Kaiva”.
Amatu mājā pasākums “Mūsu kaimiņi – Ventspils tirgus un amatnieki”. Spēlēs ermoņiku spēlmaņi no Pārventas. Būs jāņtārpiņu un naktsvāžu tirdzniecība.

Herberta Dorbes muzejā “Senču putekļi”
pasākums “Naktsvijole”. Vijolniece Silvija Pēdiņa uz rakstnieka vijoles atskaņos viņa mīļākās tautasdziesmas, bet muzeja dārzam varēs darināt lampionus.

Pievieno komentāru

Kultūra