Veidos sargājošu uguns loku ap jūru

Daudzviet pirmoreiz Latvijā, bet jau 13. gadu Pāvilostā un Rojā, 27. augusta vakarā, pulksten 21.30 Baltijas jūras piekrastē tiks iedegti ugunskuri, lai rosinātu iedzīvotājus apsvērt, kā iespējams mazināt jūras piesārņojumu un vides izmaiņas piekrastē.

Šogad nodibinājums "Rīga 2014", kas atbild par Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras programmas veidošanu 2014. gadam, ir uzņēmies akcijas koordināciju un aicina arī citas Baltijas jūras piekrastes pašvaldības piedalīties. Tās iniciatores ir Turku pilsēta Somijā un Tallina Igaunijā, 2011. gada – Eiropas kultūras galvaspilsētas, skaidro akcijas koordinatore Anna Muhka.

Ugunskuri ap Baltijas jūras piekrasti iezīmēs apņemšanos rūpēties par jūru, kas vieno cilvēkus, pilsētas un valstis, par tās vides kvalitāti, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm.

Senos laikos šī tradīcija bijusi izplatīta visā piekrastē, tā atjaunota Somijā pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Akcijai jau atsaukušās Pāvilostas, Liepājas, Grobiņas un Rucavas pašvaldības.

UZZIŅAI

* Dalībnieki jau šodien var atzīmēt savu ugunskura vietu virtuālā kartē un uzrakstīt savu apņemšanos Baltijas jūras aizsargāšanai (www.ancientlightsnight.fi, sadaļa: Add your bonfire onto the map).

* Pulksten 21.30, 27.augusta vakarā aizdedzināt ugunskuru jūras krastā.

* Pie ugunskura izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.


Plašāk lasiet "Kursas Laika" 19. augusta numurā.

Pievieno komentāru

Kultūra