Var piedalīties Pētera Postaža gleznošanas meistardarbnīcā

3. novembrī plkst.15 Liepājas mākslas vidusskolā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Pētera Postaža gleznošanas meistardarbnīca, kurā aicināti piedalīties Liepājas mākslas vidusskolas audzēkņi, Liepājas Universitātes studenti, kā arī ikviens, kam interesē un kurš izmēģina roku glezniecībā.

Meistardarbnīca notiek Liepājas laikmetīgās mākslas izstādes „Apturi laiku Liepājā” jeb ALL ietvaros, kuras mērķis ir vienkopus parādīt labāko pēdējo gadu veikumu visās mākslas nozarēs, vienlīdz augstu vērtējot gan tradicionālo, gan novatorisko veikumu, kā galvenos atlases kritērijus izvirzot profesionalitāti un oriģinalitāti. Dalība gleznošanas meistardarbnīcā ir bez maksas.

Kopš 1968.gada Pēteris Postažs ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Viņš rīkojis personālizstādes Rīgā, Liepājā un citās pilsētās, regulāri piedalījies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Itālijā, Vācijā, Austrijā un daudzviet citur. Gleznotāja darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības, Liepājas muzeja, Krievijas Kultūras ministrijas un Krievijas Mākslas fonda īpašumā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Savulaik pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijā, mākslinieks zināšanas papildinājis Pēterburgas Mākslas akadēmijā, Tallinas Mākslas institūtā. Studējis vecmeistaru un laikabiedru pieredzi Eiropas un Amerikas nozīmīgākajos muzejos.

Pēteris Postažs strādā visos glezniecības žanros eļļas, temperas, guašas, pasteļa tehnikā. Gleznās ikdienas norisēm tiek piešķirts vispārinājums, kas vedina uz plašu sakarību apjautu, piešķirot tām simbolisku jēgu. Mākslas kritiķi akcentē renesanses klātbūtni viņa gleznās, kas parādās sarežģītu kompozīciju skaidrībā un perfektajā uzbūvē, zīmējuma izsmalcinātajā elegancē un pilnībā.

Jau ziņots, ka saistībā ar muzeja ēku ansambļa rekonstrukciju Kūrmājas prospektā 16/18, Liepājas mākslinieku rudens izstāde mainījusi tradicionālo norises vietu, un šogad 3. novembrī plkst.17 to paredzēts atklāt viesnīcas "Promenade Hotel" Hikes zālē. 

Pievieno komentāru

Kultūra