Valmieras teātris pēc sešu gadu pārtraukuma viesojas Liepājā

Valmieras drāmas teātris (VDT) februārī pēc sešu gadu pārtraukuma viesosies Liepājas teātrī ar izrādēm "Krāsainās pasakas", "Ķiršu dārzs" un "Eldorado", informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Tatjana Lauze.

23.februārī Liepājas teātrī būs skatāma Viestura Meikšāna režisētā izrāde "Krāsainās pasakas" pēc Imanta Ziedoņa tāda paša nosaukuma pasaku motīviem. Teātra pārstāvji norādīja, ka "izrāde ir piemērota ne tikai bērniem, skolēniem un studentiem, bet arī pieaugušajiem".

"Izrāde veidota kā TV raidījumi – ziņu izlaidumi, jubilāru godināšana, tiešraides un laika ziņas, kuros nepārtraukta jautrība un mīļums sagādās pārsteigumus un atpazīšanas prieku gan bērniem, gan pieaugušajiem", informēja Lauze.

Iestudējums 2010./2011.gada sezonā bija izvirzīts "Spēlmaņu nakts" balvai nominācijās "Gada izrāde bērniem vai jauniešiem", kā arī "Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē" un "Gada kustību māksliniece".

Izrādē piedalās Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs, Inese Ramute, Ivo Martinsons, Dace Eversa, Inga Siliņa, Māris Bezmers, Elīna Vāne, Kārlis Neimanis un Māra Vīgante.

24.februārī skatītājiem tiks piedāvāta 2009.gadā tapusī izrāde Antona Čehova "Ķiršu dārzs" Oļģerta Krodera režijā, kas aizvien ir stabila VDT repertuāra izrāde.

Izrāde tikusi nominēta 2008./2009. gada "Spēlmaņu nakts" balvai septiņās nominācijās – "Gada dramatiskā teātra izrāde", "Gada režisors", "Gada aktrise" (Ieva Puķe), "Gada aktieris otrā plāna lomā" (Rihards Rudāks), "Gada jaunie skatuves mākslinieki" (Iinga Siliņa, Kārlis Neimanis).

Lomās būs redzami aktieri Ieva Puķe, Inga Siliņa, Elīna Vāne, Tālivaldis Lasmanis, Krišjānis Salmiņš, Kārlis Neimanis, Agris Māsēns, Skaidrīte Putniņa, Oskars Morozovs, Māra Mennika, Rihards Rudāks, Aigars Apinis, Ivars Vanags, Terēza Lasmane, Ruta Birgere, Regīna Devīte un Māris Bezmers.

Savukārt 25.februārī būs skatāma Alvja Lapiņa luga "Eldorado". Izrādes režisors ir Varis Brasla.

"Alvja Lapiņa luga ir saldais ēdiens tiem, kam patīk izrādes ar humora dzirksti. Izrādes notikumi liek pasmaidīt, paraudzīties uz likstām, ar kādām sastopas izrādes varoņi," atzina VDT pārstāve.

Tālivaldis Lasmanis par lomu izrādē nominēts 2009./2010.gada "Spēlmaņu nakts" balvai kā "Gada aktieris", izrādē spēlē arī Dace Eversa, Januss Johansons, Baiba Valante, Aigars Vilims, Terēze Lasmane un Mārtiņš Meiers.

Pievieno komentāru

Kultūra