Vairākās Latvijas pilsētās bez maksas varēs noskatīties Baltijas režisoru īsfilmas

Desmit Latvijas pilsētās no 24.janvāra līdz 12.februārim norisināsies Baltijas īsfilmu skate "Supershorts", kurā tiks demonstrēta "Balticshorts" labāko īsfilmu programma, aģentūru BNS informēja portāla "Balticshorts.com" preses pārstāve Zane Vītola.

Baltijas īsfilmu skates programma būs aptuveni divas stundas gara, un tajā tiks iekļautas labākās īsfilmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kuras atrodas portālā "balticshorts.com". Skates seansus varēs apmeklēt bez maksas, tikai uz tās noslēgumu Rīgā biļete maksās vienu latu.

Īsfilmas tiks demonstrētas Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā, Kandavā, Saldū, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā un Valkā, bet skates noslēgums paredzēts 12.februārī Rīgā, kinoteātrī "K.Suns". Precīzas skates programmas paredzētās vietas un laikus var atrast internetā - http://balticshorts.com/supershorts.>

Skati organizē "Balticshorts" idejas autors Vents Grīnbaums un menedžere, producente Kristīne Hlevinska. Idejas iniciatori uzsver, ka Baltijas īsfilmu skate ir līdz šim nebijis notikums Latvijas kultūras dzīvē, un tās galvenais mērķis ir popularizēt Baltijas jauno režisoru veikumu. Portāla "Balticshorts" idejas autors Grīnbaums šādas skates nepieciešamību skaidro ar to, ka kino tirgus Latvijā ir mazs, tāpēc ir jādomā, kā to paplašināt. "Balticshorts" galvenā misija ir izveidot vienotu kino telpu visās trijās Baltijas valstīs, un šā mērķa sasniegšanā "Supershorts" skate ir pirmais solis.

Arī kinokritiķe Dita Rietuma norāda, ka "Balticshorts" virtuālā vietne gan rada platformu Baltijas valstu jaunajiem filmu veidotājiem, gan ļauj nepieradinātā kino cienītājiem iepazīties ar jaunu režisoru darbiem, kurus nevar atrast kinoteātros un televīzijas kanālos.

Baltijas īsfilmu portāls www.balticshorts.com ir bezpeļņas projekts, kas atklāts pērn septembra vidū. Portāla mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam interesentam tajā bez maksas skatīties Baltijas valstu režisoru īsmetrāžas filmas. Savukārt "Balticshorts" mērķis nākotnē ir kļūt par lielāko Baltijas valstu kino nozaru profesionāļu un interesentu sociālo tīklu.

Kopš portāla darbības sākšanas to katru mēnesi aplūko vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku, bet tajā reģistrējušies vairāk nekā divi simti ar kino nozari saistītu cilvēku. Patlaban portālā pieejamas vairāk nekā 250 īsfilmas.

Pievieno komentāru

Kultūra