Turpinās sarunu cikls par senajām rakstu zīmēm 1

Trešdien, 6. aprīlī, pulksten 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs Kūrmājas prospektā 16/18 turpina sarunas par latviešu senajām zīmēm un aicina uz sarunu “Seno rakstu skaidrojumi”.

Kurzemes tautastērpu informācijas centrs pagājušā gada nogalē rīkoja sarunu ar mākslinieku, zīmju un simbolu pētnieku Valdi Celmu. Turpinot šo sarunu tēmu un piedāvājot vairāku latvisko zīmju pētnieku skaidrojumus, šoreiz tikšanās būs ar mākslinieku Valdi Mackaru, informē Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete.

Valdis Mackars ilgstoši iedziļinājis un pētījis seno rakstu skaidrojumos. Savā stāstījumā mākslinieks iepazīstinās klausītājus ar dažādu pētnieku ieskatiem.

Zīmes un simboli etnogrāfiskajos tērpos – brunču audumos, kreklu un villaiņu izšuvumos, vainagos, adītos cimdos un zeķēs joprojām piesaista interesi to nozīmei un skaidrojumiem. Dažādi zīmju pētnieki par zīmju saturu pauž atšķirīgus viedokļus, toties sabiedrības interese par zīmju valodu aug augumā.

Ieejas maksa pasākumā ir divi eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Voldis

Vakars izvērtās vērtīgās sarunās. Uz Latvijas 100gadi interese par tradicionālo kultūru aug, cilvēki grib zināt - kas es esmu, no kurienes nāku.

pirms 5 gadiem, 2016.04.07 17:29

Kultūra