Trīne grēkos atkal

Sestdien, 25. februārī, pulksten 14 Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē uz dziesmu spēli četros cēlienos jeb Rūdolfa Blaumaņa "Trīnes grēkiem" aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātra radošais kolektīvs un režisore Ināra Kalnarāja.

Šobrīd daļa sabiedrības bauda ziemas priekus, citi ilgojas pēc pavasara, bet Liepājas Tautas teātra kolektīvs jau tver vasaras sajūtas, iestudējot Rūdolfa Blaumaņa lugu "Īsa pamācība mīlēšanā", kuru skatītāju vērtējumam nodos tradicionālajā Līgo svētku sarīkojumā koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" Liepājā.

Savukārt pirms diviem gadiem Līgo vakarā pirmoreiz skatītāju vērtējumam Liepājas Tautas teātris sniedza Rūdolfa Blaumaņa lugu "Trīnes grēki".

Šajā laikā kārās mīlnieces gaitām līdzi sekojoši nu jau vairāk kā tūkstošs skatītāju. Savus grēkus Rūdolfa Blaumaņa Trīne atklājusi gan skatītājiem Liepājā, Grobiņā, Bārtā un Durbē, gan Nīgrandē, Saldū un kino pilsētiņā "Cinevilla".

25. februāra pēcpusdienā Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē, ar vasarīgām vēsmām un sajūtām, Tautas teātris to atkal izrādīs interesentiem.

Režisore Ināra Kalnarāja stāsta, ka izrādi veidojusi kā dziesmu spēli četros cēlienos, kurā netrūkst mīlestības, dusmu, intrigu, joku, izlikšanos un, protams, dziesmu. Ivara Vīgnera dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem, kuras 80.tajos gados skanēja Liepājas teātra izrādē, ir pašu Tautas teātra aktieru iedziedātas. Kostīmus un scenogrāfiju izrādei veidojusi Dace Lanka, bet dziesmas aranžējis Normunds Kalniņš.

Lielo mīlētāju - Trīni atveido Sandra Okuņeva, valdonīgo un viedo saimnieci – Dace Rūse, lēnīgo, zem sievas tupeles esošo saimnieku – Almants Bergmanis. Uz skatuves līdzās vecmeistariem -  Arvīdam Kreinātam un Birutai Lūkai, darbosies arī teātra kodols – Īrisa Diņķīte, Jānis Muižnieks, Sandra Vintere, Gints Vīksna, Bruno Bergs un Andris Svars, kā arī jaunie – Anna un Ieva Lankas un citi.

Pievieno komentāru

Kultūra