Trešdien aicina uz spēka dziesmu vakaru folkloras centrā "Namīns"

Trešdien, 10. augustā, pulksten 18 Liepājas folkloras centrā "Namīns" notiks ikmēneša spēka dziesmu vakars jeb sadziedāšanas latviešu tautasdziesmās.

Šī gada augustā aprit divi gadi, kopš Liepājā katru mēnesi notiek spēka dziesmu vakari. Vispirms to mājvieta bija radošā kafejnīca “Kursas putni”, bet šobrīd – folkloras centrs “Namīns”. Par šo dziesmu vakaru aizsākumu stāsta to veidotāja Inese Sērdiene: “Manās rokās nonāca biedrības “Latve” izdotā grāmata “Spēka dziesmas”, un mēs, austrasbērni, atklājām, ka tās ir arī mūsu spēka dziesmas – dažas jau bija zināmas, citas kalpoja par jaunu iedvesmu.

Sākām iekļaut tās mūsu repertuārā koncertos, kā arī nometnēs kā mācību materiālu. Pēc 2014. gadā piedzīvotajiem un vareni izdziedātajiem Saulgriežiem Ziemupē un Papē, bija sajūta, ka vajadzētu šīs spēka dziesmas dziedāt regulāri, lai uzturētu sevī šo gaismu, smeltos tajās prieku un iedvesmu. Prieks, ka laika gaitā pierādījies, tas vajadzīgs ne tikai man, bet arī citiem – ir regulārie apmeklētāji un katru reizi arī jauni interesenti. Spēka dziesmu vakaros kopā sadziedāt nāk 20-60 cilvēki, kā kuru reizi. Tā ir skaista satikšanās dziesmā.”

Šo trešdien, kā ierasts, spēka dziesmu vakarā skanēs kopā sanākušo balsis ģitāru pavadījumā. Ikvienam būs pieejami dziesmu vārdi līdzi dziedāšanai, kas nav obligāta, bet vēlama. Repertuārā gan zināmas, gan mazāk pazīstamas latviešu tautasdziesmas, kā arī dziesmas, kuru noskaņa un gaišums rada tautasdziesmai līdzvērtīgu stāstu. 

Spēka dziesmu vakari notiek ar Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu un tos reizi mēnesī rīko un vada Inese Sērdiene. Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra