Tradicionālās kultūras, amatniecības un etnomūzikas festivāls "Līvas ciems" notiks maija nogalē

26. un 27. maijā Liepājas promenādē jau 10. reizi vienkopus pulcēsies amatnieki no visas Latvijas, lai piedalītos pasākumā, kas šogad attīstījies līdz tradicionālās kultūras, amatniecības un etnomūzikas festivālam "Līvas ciems". Festivālu organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru un SIA "Fontaine Ent.", informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Viens no vērienīgākajiem kultūras pasākumiem Latvijā – festivāls "Līvas ciems" - apvieno tradicionālo kultūru, amatniecību un etnomūziku. Ik gadu tajā piedalās vairāk nekā 200 amatnieki. Šogad īpaša uzmanība amatnieku demonstrējumiem un apmeklētāju iesaistīšanai dažādu prasmju apgūšanā. Tieši festivāla otrā diena būs viena liela amatniecības un tradicionālās kultūras radošā nometne, kas veltīta bērniem un ģimenēm. Tādas tradicionālās amatniecības prasmes kā podniecība, aušana, rotu kalšana, kokamatniecība un cita veida rokdarbi (stabuļu maukšana, ganu tarbu izgatavošana, prievīšu un klūgu pīšana, puzuru izgatavošana) ne reti mūsdienu sabiedrībai šķiet kā ļoti sarežģītas un neapgūstamas prasmes, tomēr iespēja piedalīties šādā lielā nometnē ikvienam ļaus pārliecināties par savām spējām apgūt gadsimtiem senus arodus.

Festivāla neatņemama sastāvdaļa būs tradicionālās dejas, veiklības un atjautības spēles, kustību rotaļas un bērnu rotaļas, ar ko latviešu nemateriālais mantojums ir ļoti bagāts. Arvien aktuālāka kļūst interese par augu ārstnieciskajām īpašībām, to vākšanu un izmantošanu, tautas medicīnas prasmes un tamlīdzīgi, tāpēc "Līvas ciems" piedāvās arī iegūt šīs zināšanas.

Festivālam attīstoties, jau otro gadu to papildinās etnomūzika. Arī šogad būs iespēja dzirdēt etnomūzikas pārstāvjus no Zviedrijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Festivāls notiks uz 4 skatuvēm, tematiski pārvietojoties no dienas tematikas uz nakts tematiku. Festivāla programma jau sastādīta un atliek Liepājā sagaidīt interesantu mākslinieku uzstāšanos, kuri arī visdrīzākajā laikā tiks nosaukti.

Pievieno komentāru

Kultūra