Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tikšanās cikla otrā saruna ar ievērojamiem Liepājas mūziķiem izstādē “Neptūns atrod Jūras pērli”

Piektdien, 8. aprīlī, pulkst 17.30 Liepājas muzeja ekspozīcijas “Liepāja okupāciju režīmos” zālē K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks otrā tikšanās ciklā “Leģendārie Liepājas mūziķi” ar vokāli instrumentālo ansambļu “Līvi” un “Credo”  dibinātājiem Juri Pavītolu, Valdi Skujiņu un Verneru Bokumu.

“Līvi” ir latviešu rokgrupa, kas tika dibināta 1976. gadā. Lai gan grupa ar šādu nosaukumu, kā stāsta grupas dibinātājs Juris Pavītols, tika izveidota jau 1972. gadā, kad Liepājā  satikās divi mūziķi: Juris Pavītols un Ēriks Ķiģelis, informē Liepājas muzeja speciāliste Liene Putāne.

Savukārt grupas “Credo” pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri — no “Līviem” aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins uzsāka kopīgus mēģinājumus.

Nedaudz vēlāk grupa kļuva par kokapstrādes kombināta “Baltija” vokāli instrumentālo ansambli un zem šā nosaukuma darbojas līdz pat 1979. gadam, kad oficiāli tika apstiprināts nosaukums “Credo”. Par to, kā bija patiesībā, par abu ansambļu vēsturi un nozīmi pastāstīs sarunas dalībnieki.

Nākamā cikla “Liepājas leģendārie mūziķi” sarīkojums notiks aprīļa beigās, kad uz tikšanos piedalīsies Dzelzceļnieku, Metālapstrādes rūpnīcas “Liepāja”, Tosmares, Celtnieku u.c. klubu mūziķi.

Jau ziņots, ka izstāde “Neptūns atrod Jūras pērli” par zvejnieku kolhoza “Boļševiks”  kluba estrādes orķestri “Neptūns” un mūzikas festivālu “Jūras pērle” skatāma līdz 21. maijam.

Zvejnieku kolhozu estrādes festivāls “Jūras pērle” gadu gaitā kļuva par vienu no interesantākajiem notikumiem kultūras dzīvē. Tas radīja plašu rezonansi klausītāju vidū, pārdomas un secinājumus mūziķiem.
Ieeja sarīkojumā ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra