Tikšanās ar vecmeistari koncertciklā "Mūzika Dievnamam"

Svētdien, 15. jūlijā, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē koncertciklā "MŪZIKA DIEVNAMAM" viesosies Latvijas ērģeļspēles vecmeistare Jevgeņija Ļisicina. Māksliniece zināma ne tikai kā lieliska Baha mūzikas interprete, bet arī kā spoža orķestra darbu pārlikumu autore ērģelēm.

"Ērģelēm nav mazāk iespēju kā orķestrim, ērģeļu skanējumā mūzika iegūst jaunas krāsas, nemaz nerunājot par to, cik lielu gandarījumu tas dod", pārliecināta J. Ļisicina.

Viņas aranžējumam Antonio Vivaldi "Gadalaikos" savulaik Itālijā bija sensacionāli panākumi. Vivaldi otro koncertu "Vasara" no cikla "Gadalaiki" māksliniece atskaņos arī pašas izvēlētajā programmā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē. Vēl koncertā skanēs pazīstamie un klausītāju iemīļotie T. Albinoni "Adažio", L.Vjerna "Vestminsteres zvani" un protams, Baha mūzika.

Kopumā ērģelnieces repertuārs ir ļoti plašs. Visi J.S.Baha skaņdarbi, kā arī virkne M. Rēgera, S. Franka, F. Mendelsona-Bartoldi, F. Lista, O. Mesiāna, L. Vjerna un citu komponistu klasiķu un mūsdienu autoru darbi.

Ļisicina allaž akcentējusi, ka viņai eksistē tikai viena skola, un tā ir Johana Sebastiāna Baha ērģeļskola. Tāpēc māksliniece ir gandarīta, ka atzīmējot Baha 315. gadadienu un gatavojoties Rīgas 800 – gades svinībām, viņai izdevās īstenot sapni -  atskaņot visus Baha ērģeļdarbus. Tam tika veltīti 17 koncerti Rīgas Domā, laika posmā no 1999-2001. gadam.
 
Jevgeņija Ļisicina viesojusies arī VI Starptautiskajā Liepājas ērģelmūzikas festivālā ciklā MŪŽS MĀKSLĀ kopā ar leģendāro soprānu Inesi Galanti.       

Gundars Venens, koncertu producents

Pievieno komentāru

Kultūra