"Tējas istabā" sācies mākslas plenērs dzejniekiem

Septembrī Liepājā un visā Latvijā norisināsies Dzejas dienas. Dzejas dienu ieskaņas pasākumi radošiem liepājniekiem un viesiem no Rīgas sākušies netradicionāli – "Tējas istabā" visas nedēļas garumā norisināsies mākslas plenērs dzejniekiem, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

Lai dzejas dienu laikā sapulcinātu radošos liepājniekus kopīgam dzejas pasākumam, šogad sadarbībā ar māksliniekiem Gunti Otaņķi un Gintu Stavrovsku top savdabīga izstāde. Dzejnieces un mūziķes iejūtas mākslas pasaulē, zīmē un glezno, lai plenēra izskaņā – 17. augustā pulksten 20 atklātu savu veikumu apmeklētājiem.

Andra Manfelde, Inga Kope-Grosa, Iveta Vanaga, Zane Zālīte, Jana Egle, Sandra Vensko, Maija Kalniņa "Tējas istabā" jau radījušas savus pirmos dažāda rakstura, stila un noskaņu darbus, bet Aija Vikmane, Gundega Rezevska, Gunita Boka, Ineta Stadgale un Daina Vanaga savus darbus radīs no 14. līdz 16. augustam.

Radošā un īpašā gaisotnē top akrila krāsām radīti gleznojumi, risinās sarunas par mākslas pasaules noslēpumainajām atklāsmēm, dzejnieces dalās savos iespaidos par saskarsmi dzīvē, meklējumiem dzejā. Jau pirmdien pirmos darbus autores un istabas saimnieces varēja aplūkot un izvērtēt "Tējas istabas" saules apspīdētajā pagalmiņā. Savu vērtējumu par padarīto izteica plenēra pirmās dienas vadītājs mākslinieks Guntis Otaņķis, šodien darbu ar plenēra dalībniecēm turpina māksliniece Ginta Stavrovska.

Paveikto nedēļas laikā noslēgs pasākums "Zvaigžņu lietus atspīdums", kad, atklājot izstādi, notiks dzejas lasījumi, kā arī  muzicēšana zem augusta zvaigžņotajām debesīm "Tējas istabas" pagalmiņā, kur būs gaidīts ikviens liepājnieks.

Pievieno komentāru

Kultūra