Tautas deju ansamblis "Dancis" ielūdz uz 70 gadu jubilejas koncertu

Atzīmējot savu 70 gadu jubileju, Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis "Dancis" šā gada 3.aprīlī pulksten 16 aicina uz jubilejas koncertu “No saknēm līdz galotnēm augt” Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Kā norāda ansambļa mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, „mēs varam lepoties ar saviem slavenajiem vadītājiem šo gadu garumā – Hariju Sūnu, Uldi Žagatu un Alfrēdu Spuru. Un ne tikai lepoties, bet cieņā un godā turēt viņu atstāto deju mantojumu.” Tieši tādēļ "Danča" jubilejas koncertos šo horeogrāfu veidotās un tautā iemīļotās dejas izdejos vairāku paaudžu dančinieki – gan Alfrēda Spuras laika dejotāji, gan vidējās paaudzes "Dancis", gan jaunais "Dancis" - šā laika jaunieši, informē LOC Kultūras projektu vadītājs Aigars Kārkliņš.

Jubilejas koncerta programmā iekļautas arī horeogrāfu Helēnas Tangijevas-Birznieces, Irēnas Strodes, Ritas Spalvas, Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Ernesta Spīča u.c. veidotās horeogrāfijas.

Stingrais pamats, ko "Danča" vēsturē ielikuši tā vadītāji un visu paaudžu dejotāji, ir ļāvis attīstīties un veidoties deju ansambļa jauno horeogrāfu rokrakstam. Tālab koncertos redzēsiet arī dančinieku pašu radītās dejas – savam ansamblim tās veidojuši Egils Polis, Artis Puriņš, Vilnis Birnbaums, Krišjānis Šimis un Sandra Kauranena.

Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis”, ir viens no labākajiem, pieredzes un tradīcijām bagātākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā. “Dancis” dibināts 1946. gadā un jau kopš pašiem pirmsākumiem to vadījuši izcili deju jomas profesionāļi – Harijs Sūna, Uldis Žagata, Milda Lasmane, Alfrēds Spura u.c.. Kopš 1987. gada ansambļa vadītājs ir Rolands Juraševskis, un šobrīd tā repetitors ir Egils Polis, baletmeistare Sandra Vītola un koncertmeistars Māris Šērs.

“Danča” jauniešu un vidējās paaudzes sastāvos dejo apmēram 100 dejotāju vecumā no 16 līdz 45 gadiem.

Biļetes uz TDA "Dancis" jubilejas koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs, Liepājas Olimpiskajā centrā un internetā www.bilesuparadize.lv

Pievieno komentāru

Kultūra