Svētdien "Lielajā dzintarā" koncertēs austrāliešu džeza leģenda Džeimss Morisons

Svētdien, 3.jūlijā, pulksten 19 koncertzālē “Lielais dzintars” džeza leģenda, austrāliešu multi-instrumentālists un virtuozs Džeimss Morisons kopā ar izcilo Latvijas Radio bigbendu piedāvās starptautisku mūzikas projektu “Mare Balticum”, informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends ir sagatavojuši īpašu koncertprogrammu, kurā iemīļotas latviešu tautas dziesmas pārveidotas austrālieša veidotajās aranžijās. Tā “Kusti, kusti ūdenszāle” ieguvusi sambas ritmu, “Tumša nakte, zaļa zāle” skanēs fanka noskaņās, tautasdziesma “Upe nesa ozoliņu” izskanēs kā lēns, tradicionāls svings, bet viena no latviešu jautrākajām tautasdziesmām “Tumša, tumša tā eglīte” izskanēs neierastā palēninājumā, nesteidzīgi līganā brazīliešu bossa nova garā.

“Spilgts austrāliešu multi-instrumentālists, kurš ir populārs ar savu humoru, pārdrošajām izdarībām un enerģiskajām repertuāra interpretācijām,” tā par Morisonu rakstījis portāls Allmusic.com

Džeimss Morisons ir viens no izcilākajiem Austrālijas džeza mūziķiem, kurš sadarbojies ar tādām mūzikas leģendām kā Frenks Sinatra (Frank Sinatra), Dizijs Gilespijs (Dizzy Gillespy), Rejs Čārlzs (Ray Charles), Vintons Marsalis (Wynton Marsalis) un daudziem citiem. Mūziķis plaši zināms ar savu trompetes spēlēšanas stilu, taču izcili pārvalda arī saksofonu, klarneti, flīgelhornu, trombonu, eifoniju, tubu, kontrabasu, ģitāru un klavieres.

 “Džeimss Morisons ir fenomenāls mūziķis – par to nav nemazāko šaubu! Slavas un profesionalitātes virsotnes, kuras pat paši talantīgākie mūziķi tiecas sasniegt ar grūtu darbu, Džeimss iekaro bez īpašas piepūles un piespiešanās. Viņam spēlēt instrumentus ir tas pats, kas mums, mirstīgajiem, staigāt un elpot – viņš vienkārši to dara!” rakstījusi Lielbritānijas trombonistu savienība (British Trombone Society).

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ekUTDR4Tne0

Koncerts notiks vienā daļā, ilgums – 1h 30 min. Biļetes sākot no 7 eiro pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, interneta vietnē “bilesuparadize.lv”, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā. Darba laiks no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.

Pievieno komentāru

Kultūra