Svētdien Brīvdabas muzejā ar Kurzemei veltītu dienu sāksies Jāņu ielīgošana

Svētdien, 12. jūnijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks jau trešā "Novadu diena Rīgā", kas būs veltīta Kurzemei un tematiski iecerēta kā Jāņu ielīgošana, informē Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra pārstāve Inga Bika.

Muzejā no plkst.12 līdz 17 skanēs pavasara laika un Jāņu melodijas, tiks siets Jāņu siers, ko turpat Jāņu mātes un tēva pagalmā, Kurzemes sētā, varēs nogaršot. Pasākuma apmeklētāji varēs mācīties pīt ziedu vainagus, iepazīties ar īpašajām Kurzemes Jāņu zālēm un iemācīties kādu jaunu Jāņu melodiju.

"Pasākumā piedalīsies 25 izcilākās Kurzemes folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, aicinot rīdziniekus priekšnesumos klātienē baudīt Lejaskurzemes krāšņo daudzbalsību, suitu raksturīgo vilkšanu un apdziedāšanu, Ventiņu sulīgo izrunu un Ziemeļkurzemes lībisko pašcieņas pilno atturīgumu," solīja Bika.

Kurzemes dienas apmeklētāji varēs aplūkot gan Alsungas sievu austos brunčus, gan noklausīties Ventiņu labāko stāstnieku stāstītos atgadījumus "iz dzīves". Aizputes tradīciju centrs "Serde" uz Rīgu vedīs savas zāļu tējas un receptes, savukārt rucavnieces lielīsies ar saviem košajiem cimdu rakstiem.

Sklandu rauši, lielie Rucavas maizes krāsnīs ceptie rupjmaizes kukuļi un citi kurzemnieku gardumi priecēs gan degustētājus, gan pircējus.

Nākamā "Novadu diena Rīgā" – 24. jūlijā – būs veltīta Zemgalei un Augšzemei.

"Novadu dienas Rīgā" rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Pievieno komentāru

Kultūra