Sveiks Gada un Goda liepājniekus

Šodien, Liepājas 388.dzimšanas dienā, plkst.19 Liepājas Olimpiskajā centra Rožu zālē jau desmito reizi notiks svinīga goda un gada liepājnieku titulu ieguvēju apbalvošanas ceremonija. Arī šogad 15 liepājniekiem par nopelniem pilsētas labā tiks piešķirts tituls "Gada liepājnieks", kā arī tiks sveikts goda liepājnieks.

Goda liepājnieka tituls šogad tiks piešķirts ilggadējam Liepājas Tenisa sporta skolas trenerim Edgaram Ernestsonam par mūža ieguldījumu tenisa sporta veida attīstībā un talantīgu jauno sportistu sagatavošanu Latvijas un pasaules mērogā.

Liepājas Apbalvojumu konsultatīvā padome izvērtējusi liepājnieku ieteikumus tituliem "Goda liepājnieks" un "Gada liepājnieks", izraugoties "Gada liepājnieku TOP 15".

Apbalvojumu konsultatīvās padomes izvirzītajā "Gada liepājnieku TOP15" iekļuvusi Liepājas baleta un deju studijas vadītāja un dibinātāja Ingrīda Lūre, Liepājas teātra aktieris Mārtiņš Kalita, biedrības "Dižvanagi" vadītāja Ilze Durņeva, komponists, mūziķis un producents Uldis Marhilēvičs un AS "Liepājas Metalurgs" galvenais inženieris Egils Kupšis kopā ar elektrotēraudkausēšanas ceha rekonstrukcijas komandu.

Tāpat "Gada liepājnieku TOP15" iekļauta vieglatlēte Poļina Jeļizarova, galda tenisists Matīss Burģis, latviešu valodas un literatūras skolotāja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā Kristīne Roze, militārpatriotisko pasākumu rīkotājs, pilsētas vēstures pētnieks Juris Raķis un Liepājas ceļojošā leļļu teātra "Maska" direktors Peteris Trups.

Vēl "Gada liepājnieku TOP15" iekļuvusi rakstniece Andra Manfelde, jauniešu BMX, inline un skeitborda treneri Dagnis Drullis un Ainars Jermačenko, Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu kora "Intis" dibinātāja un diriģente Ilze Valce, Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansambļa "Voļņica" dibinātāja un vadītāja Tatjana Beļikova un Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora "Laiks" dibinātāja un diriģente Ilze Balode.

No 26.februāra vienu nedēļu visiem iedzīvotājiem bija iespēja ar savu balsojumu internetā pirmo reizi noteikt arī populārāko no 15 "Gada liepājnieka" titula ieguvējiem. Papildus nolemts arī pieciem no kandidātiem piešķirt domes pateicības.

Apbalvojumu konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Silva Golde informēja, ka Liepājas domē šogad saņemtas pavisam 289 anketas ar 20 ieteikumiem Goda liepājnieka titulam un 57 ieteikumiem Gada liepājnieka titulam.

Titulu "Gada liepājnieks" piešķir par nopelniem pilsētas labā jebkurā jomā iepriekšējā gadā.

Titulu "Goda liepājnieks" piešķir par sevišķiem nopelniem Liepājas labā - tie var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība.

Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi, bet gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

Pievieno komentāru

Kultūra