"Summer Sound" piedāvā: Karl Phillips& The Midnight Ramblers

Nu jau mazāk kā mēnesis vairs palicis līdz starptautiskā mūzikas festivāla SUMMER SOUND LIEPĀJA vārti vērsies vaļā otro reizi. Turpinot iepazīstināt ar festivālā gaidāmajiem māksliniekiem, piedāvājam rakstu par ekscentriskajiem britu pankiem Karl Phillips & The Midnight Ramblers un interviju ar viņu līderi Karlu Filipsu.

Karl Phillips & The Midnight Ramblers ir angļu kvintets, kurš savas saknes meklē kādā šķietami garlaicīgā pilsētiņā (kura, atšķirībā no tādām leģendām apvītām vietām kā Liverpūle, Mančestera vai Oskfordšīra, nav pazīstama tās iedzīvotāju muzikālo dotību dēļ) ir grūti aprakstāms, bet lai arī kādus vārdus neizvēlētos, “garlaicīgs” to vidū noteikti neatradīsies.

Es nezinu, kas mani izklaidē vairāk – Karl Phillips & The Midnight Ramblers debijas albuma klausīšanās vai paša Karla Filipsa intervijas atbilžu lasīšana. Lūk, mans labākais mēģinājums iztulkot šķietami neiztulkojamo (Lielāko daļu lamuvārdu atļāvos izlaist, bet atlikušie aizvietoti ar latviešu ekvivalentiem):

Eltons Kūns: Kā Tu dažos teikumos aprakstītu Karl Phillips & The Midnight Ramblers skanējumu un vispārējo atmosfēru?
Karls Filipss: Reps, roks, ska, dabsteps, regejs, ņūmetāls, komiskas balādes... Mazi, baletu dejojoši jefiņi. Viss atkarīgs no tā kā jūtamies. Ir pārāk daudz visādu tirliņu, kas sevi uztver pārāk nopietni, mēs to daram tikai, lai izklaidētos. Un nokniebtos ar tavu omīti.

EK: Pastāsti par grupas pirmsākumiem? Kas bija galvenie iedvesmas avoti?
KF: Es vienkārši spēlēju savas dziesmas uz akustiskās ģitāras un man vajadzēja grupu. Tad uzradās bariņš ar zebiekstēm, kas prata spēlēt instrumentus... “Būs labi”, es nodomāju, “Grupa? Ir. Darbiņš padarīts”. Iedvesmas avoti? Tas, ka kļūstu dusmīgs līdz baltkvēlei par visiem tiem idiņiem, kas domā, ka ir “getto” un “gangsta”... Bet vēl arī visāda mūzika, sākot no Eminem un beidzot ar Bobu Dilanu.

EK: Kas jūsu uzstāšanos padara īpašu? Varbūt vari minēt dažus iemeslus, kāpēc cilvēkiem noteikti vajadzētu apmeklēt jūsu koncertu?
KF: Mēs vienkārši esam čempiņi! Mūsu basģitārists izskatās pēc trakojoša pediņa un parasti viņam “aiziet ciet” no visa tā LSD kamēr spēlējam... Un mani bicepsi liek Halkam Hoganam izskatīties pēc mazas meitenītes! Un mūzikai arī nav ne vainas... Laikam.

EK: Vai Tev ir kādi padomi festivāla apmeklētājiem?
KF: Jā – neaizmirstiet savus proteīna kokteiļus un trenažierus. Nav laika “laist luni” tikai tādēļ, ka esi festivālā. Un noteikti paņem līdzi sviestmaizes, jo maksāt piecīti par sviestmaizi festivāla teritorijā es netaisos. Jums tur Latvijā taču ir bekons, vai ne? Un tasīte tējas. Citādāk tinos prom.

Bez ekscentriskā Karla grupā vēl ir arī četri citi personāži, kuru muzikālās gaumes svārstās no džeza līdz pat mūzikai, kas sarakstīta orķestriem un kuri kopā arī veido The Midnight Ramblers. Savukārt, pats Karls Filipss ir cilvēks par kuru slavenais britu reperis Plan B ir izteicies sekojoši: “Viņš ir tāda sūdīgāka manis versija. Smieklīgi!” Kā raksta pati grupa, fakts, ka cilvērki ar tik atšķirīgām muzikālajām gaumēm un frontmens, kuram “mūzika nemaz tā lāgā nepatīk” muzicē kopā ir apbrīnojams. Pati izdevniecība Medical Records, kura izdevusi arī grupas debijas minialbumu Dangerous EP, nekautrējas atzīt, ka Karls un viņa grupas biedri ir pārlieku iedomīgi.
 
Ja Tev sirdij Tuvs hip-hops, dabsteps un britu “underground” kultūra kā tāda, Karl Phillips & The Midnight Ramblers būs kā medusmaize Tavām ausīm. Lieki minēt, ka šie vīri nav no tiem nopietnākajiem, taču jāatzīst, ka to pašu nevar teikt par viņu mūziku. Profesionāls, skanīgs sniegums The Midnight Ramblers izpildījumā, kas brīžiem svārstās robežās no alternatīvā roka līdz dabstepam un frontmens, kurš lirikas izrunā tik ātri, ka dažreiz tās saklausīt šķiet gluži neiespējami kopā nudien uzbur visai vilinošu skatu. Šaubu nav, ka viņu koncertā būs ko dzirdēt. Ja Tev vēl nepieciešami pāris iemesli, lai nolemtu par labu Karl Phillips & The Midnight Ramblers koncerta apmeklējumam, tad zini, ka šis ir viņu pirmais koncerts ārpus Apvienotās Karalistes robežām un varu teikt pilnīgi droši, ka otras šādu grupu neatradīsi nevienā šīs vasaras Latvijas festivālā.

Pievieno komentāru

Kultūra