"Summer Sound Liepāja" uzstāsies On Volcano, Jakarta Club, Zebra Island un Eskimo

SUMMER SOUND LIEPĀJA 2012 (SSL) rīkotāji turpina izziņot šīs vasaras festivālā gaidāmos māksliniekus. Jau izziņotajiem septiņiem māksliniekiem pievienojas On Volcano, Jakarta Club, Zebra Island un Eskimo.

On Volcano ir daudzsološs kvartets no Somijas – dibināts 2004. gadā, kā instrumentālas mūzikas trio. Tagad On Volcano ir indīpopa, šūgeiza un postroka kokteilis, kurā smagnējas ģitāru skaņas vijas ar sapņainām un plūstošām melodijām, kuras izdzied samtaina meitenes balss. On Volcano debijas miniplate My Sleep Was Filled With Dreams tika grupas dalībnieku pašu spēkiem ierakstīta, producēta, samiksēta un izdota 2008. gada aprīlī, savukārt On Volcano jaunākā miniplate saucas New Blood, to iespējams lejupielādēt festivāla mājaslapā.

Britu četrotne Jakarta Club ir jauneklīgas enerģijas un astoņdesmito gadu indie mūzikas kokteilis, kura skanējums dažam var asociēties ar Cornershop, kādam citam – ar Vampire Weekend. Kvartets nāk no Anglijas un Latvijā spēlēs pirmo reizi un pēc pašu vārdiem ir tas, kas mūzikas pasaulei šobrīd ir vajadzīgs – svaigas melodijas, spēcīgi ritmi, dzīvīgas ģitāras un māju sajūta.

Zebra Island ir svaigs sintipops no Igaunijas. Pašmāju alternatīvās mūzikas aprindās labi pazīstamais grupas Kosmofon līderis Rasmuss Lills (Rasmus Lill) savām radošajām idejām devis ekstravertās dizaineres Helīnas Risti (Helina Risti) balsi. Pirmā dziesma, ar kuru Zebra Island dalījās plašākai publikai – ‘Falling Through’ – duetam izpelnījās pozitīvu atzinību un vietu Baltijas lielākajā mūzikas konferencē Tallinn Music Week, bet pēc dziesmas ‘Glow’ parādīšanās, Zebra Island tika aicināti uzstāties lielākajos vasaras festivālos Latvijā un Igaunijā. Zebra Island skanējums tiek salīdzināts ar M83, School Of Seven Bells un Beach House.

Savukārt pašmāju mūziku pārstāvēs 2010. gadā izveidotā grupa Eskimo, kuras sastāvā ir bijušo grupu Tribes Of The City un Blueprint mūziķi, kas nolēma apvienot savu muzikālo pieredzi, lai veidotu mūziku indie elektro pop stilā. Aukstus, ritmiskus elektroniskos instrumentus un dzīvas, atmosfēriskas ģitāras papildina trausls meitenes vokāls. 2011. gadā ar skaņu režisora Gata Zaķa palīdzību, epizodiski piedaloties arī Andrim Indānam no Gas Of Latvia, Eskimo ierakstīja muzikālo materiālu savai pirmajai miniplatei, kas pēc apstrādes un producēšanas šogad tiks laista klajā.

Festivāla oficiālajā mājaslapā www.summersound.lv iespējams dzirdēt jau izziņoto mākslinieku mūziku, kā arī saņemt vairāk informācijas gan par māksliniekiem, gan festivāla norisi. SUMMER SOUND LIEPĀJA 2012 vārti šovasar vērsies vaļā 6. jūlijā, piecos pēcpusdienā, un festivāls notiks līdz 8. jūlija rītam. Biļetes pieejamas visās Biļešu Servisa kasēs jau šobrīd. Pēc festivāla galveno mākslinieku izziņošanas biļešu cena pieaugs.

Pievieno komentāru

Kultūra