"Summer Sound Liepāja 2012" uzstāsies "French Films", "Elephants from Neptune" un "STandART"

Festivāla "Summer Sound Liepāja 2012" rīkotāji turpina izziņot šīs vasaras festivālā gaidāmos māksliniekus. Pagājušajā pirmdienā izziņotajiem GACHO, SULK, Colours Of Bubbles un Fēliksam Ķiģelim pievienojas French Films, Elephants From Neptune un STandART.

French Films ir indīroka kvintets no Somijas. French Films mūzika bieži raksturota kā saulaina sērfroka un jaunā viļņa sajaukums. Dibināta 2010. gadā, grupa augšupielādēja pāris dziesmas savā MySpace lapā, kas somiem izpelnījās pozitīvas atsauksmes visā pasaulē. Tā paša gada novembrī, ierakstu kompānijas Gaea Records paspārnē French Films izdeva pirmo miniplati Golden Sea, bet pagājušā gada septembrī dienasgaismu ieraudzīja French Films debijas albums Imaginary Future. French Films paguvuši uzstāties arī Eiropas mūzikas konferencēs Eurosonic Noorderslag un Tallinn Music Week, kas somiem pavērušas durvis uz vairākiem Eiropas festivāliem, tostarp SSL.

Turpinot pašmāju publiku iepazīstināt ar kaimiņvalstu mūziku, SSL rīkotājiem ir prieks paziņot, ka festivālā uzstāsies vienmēr mainīgie un neparedzamie Elephants From Neptune no Igaunijas. Rokgrupa, kura samērā nesen iekarojusi Igaunijas underground mūzikas vidi jau saņēmusi labas atsauksmes, kā no kritiķiem, tā faniem. Grupa, kuru salīdzina ar Queens Of The Stone Age, Foo Fighters un Prince (ar pautiem!), cer savu debijas albumu izdot 2012. gada pirmajā pusē – pirmo singlu ziloņi sola jau nākammēnes. Pērn Elephants From Neptune Tallinā iesildīja Kaiser Chiefs, pilnībā izpārdotā koncertā.

Uz vienas no skatuvēm kāps arī pašmāju tumšie elektroniķi STandART – 2002. gadā Jelgavā dibinātā grupa izdevusi divus albumus un virkni maksi-singlu. STandART pirmais pilna garuma studijas albums Australia 2007. gadā tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai kategorijā Labākā Debija, kā arī izpelnījās atzinību un pozitīvus vērtējumus no ārvalstu dīdžejiem un mūzikas izdevumiem, kas vairākkārt uzsvēruši, ka, lai gan STandART ieturētais mūzikas virziens ir skaidrs, grupai tomēr izdodas panākt īpašu skanējumu.

SUMMER SOUND LIEPĀJA 2012 vārti šovasar vērsies vaļā 6. jūlijā, piecos pēcpusdienā, un festivāls notiks līdz 8. jūlija rītam. Biļetes pieejamas visās Biļešu Servisa kasēs jau šobrīd.

Pievieno komentāru

Kultūra