Sumina par ieguldījumu kultūrā

Liepājas muzejā 8. martā pasniegtas "Liepājas Kultūras balvas 2012". Šāda veida pasākums notika otro gadu pēc kārtas, lai suminātu labākos par īpašu veikumu un sasniegumiem Liepājas kultūras dzīvē.

FOTO ŠEIT.

Liepājas Kultūras balva un 1000 latu naudas čeks tika pasniegts Liepājas Simfoniskajam orķestrim par iniciatīvu, veicinot latviešu mūsdienu oriģinālmūzikas radīšanu un izcilu ieguldījumu Liepājas kultūras vēsturē, par Kristapa Pētersona un Ērika Ešenvalda Liepājas koncertiem un to spožu izpildījumu.

Liepājas Kultūras balva un 1000 latu naudas čeks tika pasniegts Dacei Bluķei par koncertcikla "Iededz gaismu!", festivāla "Via Baltica" un Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla projektu realizāciju, nodrošinot kvalitatīvas mūzikas piedāvājumu Liepājā.

Liepājas Kultūras balva un 200 latu naudas čeks tika pasniegts Ingrīdai Lūrei par iniciatīvu, izveidojot Liepājā jaunu kultūras tradīciju – baletmeistara Leona Brunava piemiņai veltītu1. starptautisko Bērnu baleta un deju festivālu.

Liepājas Kultūras balva un 200 latu naudas čeks tika pasniegts Sandrai Vensko par iniciatīvu – jauna literārā žurnāla "Vārds" radīšanu un izdošanu, veicinot kvalitatīvu literatūras procesu norisi un attīstību Liepājā un Latvijā.

Liepājas Kultūras balva un 200 latu naudas čeks tika pasniegts Ilzei Balodei par izciliem jauktā kora "Laiks" sasniegumiem koru skatēs, par iniciatīvu, un māksliniecisko kvalitāti, izveidojot koncertuzvedumu „Putni” un atskaņojot G.F.Hendeļa oratoriju "Mesija".

Liepājas Kultūras balva un 200 latu naudas čeks tika pasniegts Ilzei Valcei par izcilu kora "Intis" 25. jubilejas koncertu "Paralēles", Latvijas jauno, talantīgo komponistu piesaisti oriģinālkompozīciju radīšanā koriem un Liepājas pilsētas un novada koru virsvadību gatavošanās procesā XXV Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem.

Liepājas Kultūras balva un 200 latu naudas čeks tika pasniegts Liepājas Metalurgu Tautas teātra režisorei Dainai Kandēvicai par Raiņa lugas "Pūt, vējiņi!" izcilu interpretāciju, iegūstot titulu "Gada izrāde 2011".

Liepājas Kultūras balva tika pasniegta arī Laurai Kravecai par augstāko apbalvojumu "Lidices rozi"  Čehijas 40. starptautiskajā bērnu mākslas konkursā "Lidice 2012".

Pārējie nominanti saņēma pateicības par radošajiem sasniegumiem, popularizējot Liepājas vārdu un kultūru.

Klātesošos priecēja mūziķa un dziesminieka Goran Gora uzstāšanās, kopā ar domubiedriem izpildot dziesmas no zināma repertuāra, kā arī no jaunā albuma, kura iznākšana gaidāma šogad.

Pievieno komentāru

Kultūra