Starptautisks īsfilmu festivāls "2ANNAS" Liepājā

22. novembrī 20:00 kino teātrī “Balle” Liepājā gaidāma Rīgas Starptautiskā īsfilmu ffestivāla 2ANNAS projekta “2ANNU Projektors” Latvijas tūre!

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas jau kopš 1996. gada katra maija pēdējā nedēļā iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē.

“2ANNU Projektors” ir regulāras īsfilmu programmas, kas tiek demonstrētas ārpus festivāla gada centrālā notikuma ietvariem, izrādot Latvijas, Baltijas, un Eiropas režisoru kino. Skates guvušas ievērojamu popularitāti, piesaistīta mediju un sabiedrības uzmanība, tās kopumā apmeklējuši simtiem skatītāju.

Ar šo īpašo notikumu - “2ANNU Projektora” tūri Latvijas lielākajās pilsētās gribam iepazīstināt Latvijas reģionu iedzīvotājus ar kino, kas krietni atšķiras no pamatstraumes komerciālo filmu masu vairuma, iepazīstinot ar jaunāko, svaigāko, un izcilāko no jauno kino režisoru veiktā pasaules, Eiropas, un Latvijas kino.

Programmas fokuss – humorpilnas, ironiskas, sirsnīgas komēdijas, kurās spilgti izpaužas jauno autoru pasaules redzējums. Neparasts sekss trijatā, kaislības ap importa ledusskapi 1990. gadu Lietuvā, no narkotikām un sievietēm atkarīgi roboti, romatisks randiņš kapsētā… “2ANNU Projektors” – vienreizēja iespēja redzēt citādāku kino savā pilsētā!

Projektu atbalsta: VKKF, Pilseta24.lv.

PROGRAMMA:

Saldā filmiņa, rež. Jan Ijas, Somija,eksperimentāla spēlfilma/mūzikas video, 2010, 3’

Lielākā Ziemeļvalstu - Tamperes Starptautiskā kinofestivāla 2011. gada programmas hīts, kas asprātīgā un drosmīgā veidā met izaicinājumu mediju uzpiestajam ķermeņa kulta diktātam.

Trijatā, rež. Johannes Dullin, Vācija/Norvēģija,spēlfilma, 2010, 10’

2011. gada Roterdamas Starptautiskā kino festivāla oficiālajā programmā iekļauta filma – izaicinošs un skandalozs darbs – parafrāze par mākslotas seksualitātes kodiem TV un kino..

Bēru procesija, rež. Marina Seresesky, Spānija,spēlfilma, 2010, 14’

Brīnišķīgs melnā humora un cilvēciskas drāmas apvienojums efektīgi realizētā īsfilmā par kaprača neiespējamo mīlestību.Filma apbalvota vairāk kā 50 festivālos visā pasaulē.

Mēs mīlam savus klientus, rež. Fabrizio Bozzetti, Beppe Tufarulo, Itālija, spēlfilma, 2010, 6’

Īsfilmu festivālos tik reti veiksmīgi realizētā žanra – komēdijas – izcils paraugs. Vienlaikus filma risina cilvēciskas tuvības neiespējamību un atsvešinātību mūsdienu patērētājkultūras stingrajos rāmjos.

You, Human, Christoph Rainer, US, 2011, spēlfilma, 12’

Robs, dzīves nogurdināts robots, mēģinot slīcināt bēdas alkoholā, nonāk pie svarīga jautājuma: kādēļ cilvēki melo?

Pielaikot, rež. Aleksandrs Rusevics, Latvija,spēlfilma, 2010, 8’

Ārkārtīgi lakonisks un minimāls, tomēr efektīgs vēstījums par sievietes mūžīgi sievišķīgo dabu pat visekstremālākajās situācijās. Galvenajā lomā – Indra Briķe.

Volli Pall, rež. Chintis Lundgren, Igaunija, animācija, 2010, 12’

Festivāla 2ANNAS 2010. gada Baltijas konkursa skates laureātes, igauņu atzītās animācijas režisores Chintis Lundgren darbs, kas ironiskā un humorpilnā veidā stāsta par mūsu kaimiņu nacionālajām īpatnībām.

Viss jau būtu lieliski, tikai..., rež. Lina Lužyte, Lietuva,spēlfilma, 2009,  28’

Starptautiskos festivālos daudzkārt apbalvota filma, kas saņēmusi Grand Prix arī 2011. gada 2ANNU festivāla Baltijas konkursa skatē. Nostaļģisks un sirsnīgs skatījums uz pēcpadomju situāciju 1990. gadu pašā sākumā - vienkāršas lietuviešu ģimenes drāma, kuras centrā – importa ledusskapis.

Programmas garums: 93 min.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Pievieno komentāru

Kultūra