"Spīķeru kvartets" ar avangardu 8. martā Liepājā

8.martā pulksten 19 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros uzstāsies mūziķu apvienība – „Spīķeru kvartets”, kas vēl nesen vācu ierakstu kompānijas WERGO paspārnē klajā laida albumu ar pasaulē zināmākā latviešu komponista Pētera Vaska mūziku, informē Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāve Iveta Vēvere.  

„Spīķeru kvartets” ir savienība mūzikā, kas neierasti saticīgi un radoši kopā muzicē kopš 2011. gada. Tajā spēlē orķestra „Sinfonietta Rīga” koncertmeistare Marta Spārniņa, viņas vietnieks Anti Kortelainens, orķestra altu grupas mūziķe Ineta Abakuka (šobrīd gan viņu aizstāj Santa Vižine) un Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds. „Spīķeru kvarteta” nosaukums patapināts no tā galvenās mītnes – Spīķeru koncertzāles. Kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs un aptver laika posmu no Vīnes klasikas pērlēm līdz mūsdienu partitūrām. Īpašu vietu repertuārā ieņem latviešu komponistu stīgu kvarteti un to popularizēšana. Kvartets savā kompānijā labprāt uzņem arī citus mūziķus gan kopīgai saspēlei, gan ārpusmūzikas aktivitātēm.

24. Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam spožais stīgu kvartets ir sagatavojis programmu, kurā atskaņos latviešu trimdas komponista Helmera Pavasara 1941.gadā sarakstīto „Otro stīgu kvartetu”. Kvarteta līderis – viens no labākajiem Latvijas čellistiem Ēriks Kiršfelds stāsta: „Bija doma izrakt nespēlētos latviešu kvartetus. Tad nu no 140 darbiem atlasījām tieši šo. Pavasara “Otrais stīgu kvartets” tiem gadiem ir diezgan avangardisks un latviešu mūzikai ļoti neraksturīgs, tāds jauneklīgs, dzīvespriecīgs. Es teiktu, ka tur pat roks kaut kāds ir iekšā.” Savukārt koncerta otrajā daļā klausītājiem būs iespēja dzirdēt slaveno Franča Šūberta Stīgu kvartetu ar nosaukumu „Nāve un meitene”. „Bēdīgi nebūs – Šūberts ir nopietns, bet ne traģisks. Nāve ne vienmēr nozīmē ko sliktu. Šūbertam tas viss ir tā divdomīgi. Tas principā ir tas, ar ko mēs visi pilnīgi noteikti sastapsimies, pārējais var būt, var nebūt,” saka Ēriks.

24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla programma atrodama www.liepajassimfoniskais.lv sadaļā „festivāli”. Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
9. martā plkst. 19 koncertzāles „Lielais dzintars” Kamerzālē būs lieliska iespēja baudīt dāņu / latviešu pūšaminstrumentu kvintetu CARION QUINTET, kas lepojas ar regulāri saņemto augsto novērtējumu tādos prestižos medijos kā BBC Music Magazine, Gramophone u.c.

Pievieno komentāru

Kultūra