Spēlmanis spēlēs!

Ceturtdien, 21. aprīlī, plkst.19 Liepājas teātrī gaidāma pirmizrāde Aleksandra Čaka likteņspēlei „Spēlē, Spēlmani!”, kuru iestudējis režisors Valdis Lūriņš, informē Liepājas teātris.

A. Čaks – „Liepas satumst…”, „Miglā asaro logs”, pašpuikas, kas Mūžības skarti. Un sirds, sirds, kam jāpukst svārstīgā laikā. Te! Uz trotuāra.

Iestudējums veidots dzejas teātra tradīcijā – ar Čaka daiļrades palīdzību atklāts gan dzejnieka dzīves gājums, gan sarežģītais mākslas darba radīšanas process, gan laikmets un latviešu tautas liktenis. Iestudējums tapis, aptverot lielu Čaka daiļrades daļu – dzeju, poēmas, stāstus, to visu papildina Imanta Kalniņa mūzika.

„Čaks ir mākonis, ļoti patīkams mākonis, taču, lai līdz viņam tiktu, ir vajadzīgas pamatīgas trepes – lai vismaz kādā brīdī varētu mēģināt paskatīties, kas tajā mākonī ir iekšā,” stāsta režisors V. Lūriņš.

Pats Čaks darbojas arī izrādē – patiesībā četri Čaki, tādējādi atklājot skatītājiem dzejnieka daudzšķautņaino personību - Čaka lomās iejutīsies Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Sandis Pēcis un Pēteris Lapiņš.

Izrādē piedalās arī Inese Jurjāne, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Anda Albuže, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis, Sigita Jevgļevska, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Ilze Jura, Laura Jeruma, Madara Melne un Everita Pjata.

Iestudējumam tapt palīdzējuši arī režisora asistente Ilga Martinsone, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Renāte Bāliņa, horeogrāfs Agris Daņiļevičs un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

„Tas būs dinamisks un vizuāls teātris, ceru, ka skatītājs ļausies Čaka domas un emociju pavedienam,” uzsver V. Lūriņš, vēl piebilstot: „Mēs ceram, ka ar savām sirdīm būsim kaut mazliet pietuvojušies Čaka lielajai, pukstošajai sirdij.”

Fotogaleriju skatīt šeit .

Pievieno komentāru

Kultūra