Spēka dziesmu vakars notiks folkloras centrā "Namīns"

Trešdien, 18. maijā, pulksten 18 Liepājas folkloras centrā "Namīns" notiks ikmēneša spēka dziesmu vakars jeb sadziedāšanas latviešu tautasdziesmās.

Spēka dziesmu vakarā, kā ierasts, skanēs kopā sanākušo balsis ģitāru un šoreiz arī kokļu pavadījumā. Ikvienam būs pieejami dziesmu vārdi līdzi dziedāšanai, kas nav obligāta, bet vēlama. Repertuārā gan zināmas, gan mazāk pazīstamas latviešu tautasdziesmas, kā arī dziesmas, kuru noskaņa un gaišums rada tautasdziesmai līdzvērtīgu stāstu. Iedvesmas avoti – grāmatas „Spēka dziesmas” un "Spēka dziesmas. Uguns", kā arī neapšaubāmi Austras Pumpures pasaules skatījums un mīlestība uz latviešu tautasdziesmu. Šajā dziesmu vakarā gaidāmi arī īpaši viesi - Solveiga Pētersone un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa "Ķocis", kuri ar prieku ierādīs savas spēka dziesmas.

No dabas šobrīd mācāmies ziedēt, caur tautasdziesmām – dziedēt. Spēku ziedēšanai smeļamies tradīcijās, dabā un viens no otra laba vēlējumos. Tautasdziesmās ievītais miers un pārliecība rada gara spēku, stingru pamatu zem kājām un apliecina izdošanos spēt sildīt pasauli kā saulei.

Spēka dziesmu vakari notiek ar Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu un tos reizi mēnesī rīko un vada Inese Sērdiene. Ieeja par ziedojumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra