Spēka dziesmu vakarā viesosies folkloras draugi no Rīgas

Trešdien, 20. jūlijā, pulksten 18 Liepājas folkloras centrā "Namīns" notiks ikmēneša spēka dziesmu vakars jeb sadziedāšanas latviešu tautasdziesmās. Šoreiz savas mīļākās dziesmas atklās viesi no Rīgas – Ilze Kovere un Dace Circene.

Lai arī ikdienā katram savi darbi un pienākumi, ir vērts atrast brīdi dziesmai, kas dziedē, spēcina un vieno. Apstāties, aptvert būtisko un, iespējams, atrast nozudušo prieku un iedvesmu dzīvei. Dziesma ir tā, pateicoties kurai satiekas cilvēki – savējie. Tā satikušās arī Inese Sērdiene, Ilze Kovere un Dace Circene, kuras ar prieku aicina uz sadziedāšanos, uz satikšanos dziesmā.

Tradicionālo deju speciāliste Dace Circene, kura vada arī bērnu folkloras kopu "Piebaldzēni" un kura, pati būdama no Viļakas novada, šajā sadziedāšanās reizē ienesīs arī Latgales dziesmu spēku, stāsta: "Tautasdziesma un dziesma ir vienkārši ikdienas un godu viena no būtiskākajām sastāvdaļām cilvēka dzīvē. Dziedot paceļas ikdienas kvalitāte. Katrā vidē veidojas savs dziesmu pūrs. Varbūt tāpēc mums latviešiem ir saglabājies tik liels dziesmu pūrs no sendienām?!”

Kā jau ierasts, spēka dziesmu vakarā skanēs kopā sanākušo balsis ģitāru un arī kokļu pavadījumā. Ikvienam būs pieejami dziesmu vārdi līdzi dziedāšanai, kas nav obligāta, bet vēlama. Repertuārā gan zināmas, gan mazāk pazīstamas latviešu tautasdziesmas, kā arī dziesmas, kuru noskaņa un gaišums rada tautasdziesmai līdzvērtīgu stāstu.

Spēka dziesmu vakari notiek ar Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu un tos reizi mēnesī rīko un vada Inese Sērdiene. Ieeja par ziedojumiem.

Uz satikšanos dziesmā!

Pievieno komentāru

Kultūra