Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šonedēļ Liepājā sāk skanēt Austrasdienu koncerti

Godinot un gaiši atceroties leģendāro dziesminieci Austru Pumpuri, viņas audzēkņi –Austrasbērni – turpina iesākto un aicina uz ikgadējiem dziesminieku svētkiem ''Austrasdienas 2017''. Klausītāji mīļi gaidīti koncertos Liepājā, Rīgā un Kazdangā. Pirmie koncerti gaidāmi jau šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. martā, Liepājā, atklāj rīkotāji.

Austrasdienas ir ikgadēja tradīcija, kas vieno un katru gadu martā sirsnīgos koncertos kopā sauc Austras Pumpures audzēkņus, draugus un domubiedrus, kopā esot mīlestībā uz dziesmu un atzīmējot Austras vārda dienu 5. martā. Austrasdienās no malu malām Liepājā un citviet Latvijā pulcējas ļaudis ar ģitārām un dziedošu dvēseli, kopā veidojot vairākas koncertprogrammas un dziedot, kā mēdza teikt Austra, ''līdz rīta šausmai''.

Realizējot Austras ieceri un vēlēšanos, šogad viens no Austrasdienu koncertiem notiks 4. martā pulksten 15 Liepājas Universitātes zālē, un tajā skanēs Imanta Kalniņa pirmā programma – tāpat kā Austras pirmajā koncertā Liepājā 1975. gadā tajā pašā zālē. Sestdienas vakarpusē, pulksten 19, Austrasbērni aicina uz sadziedāšanos restorānā ''Pastnieka māja'', kur skanēs Austrasbērnu radītās dziesmas neformālā gaisotnē. Savukārt, svētdien, 5. martā, pulksten 13 ikviens mīļi aicināts uz tautasdziesmu koncertu ''Mana tautasdziesma'' folkloras centrā ''Namīns''. Ieeja koncertos par ziedojumiem Austras biedrībai Austras istabas izveidei, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un Austras ideju turpinājumam.

Šogad Austrasdienās Liepājā kopā nāks un dziesmā kopā būs Kristīne Sudmale-Locika, Uldis Ozols, Zanda Štrausa, Jānis Rūcis, Anta Eņģele, Kristaps Sudmalis, Jana Egle, Andris Davidons, Inese Sērdiene, Simona Tomase, Renāte Ķeire, Rovena Palkavniece, Ādolfija Ieva Litavniece, Sandra Kalna, Ilze Kovere, Sanita Stepena un citi.

Kad Austrasdienas Liepājā būs patīkami ieskandinātas, tad nākamajā nedēļas nogalē, 10. un 11. martā, Austrasbērni koncertēs Rīgā, Kultūras un atpūtas centrā ''Imanta'' sniedzot koncertu bērniem un koka ēku renovācijas centra ''Koka Rīga'' gaišajā zālē dziedot gan Imantu Kalniņu, gan latviešu tautasdziesmas. Austrasdienu koncerttūre šogad noslēgsies 18. martā ar koncertu Kazdangas Kultūras centrā.

Plašāka informācija mājas lapā: www.austrasbiedriba.lv

Pievieno komentāru

Kultūra