Sola krāšņus un daudzveidīgus svētkus

Šā gada Liepājas Jūras svētku rīkotāji sagatavojuši ļoti daudzveidīgu programmu. Sākot no piektdienas pusdienlaika, kad Tirdzniecības kanāla malā darbosies gleznotāji, līdz pat lielās svētku balles beigām naktī no sestdienas uz svētdienu, visu paaudžu pārstāvji varēs vērot, sportot, mieloties un izlocīt kājas dančos.

Svētku norises vietas būs gan Rožu laukumā, gan Romas dārzā, gan pilsētas pludmalē un kanālmalas promenādē.
 
Gleznos arī mūzikas pavadījumā
Visu nedēļu pilsētā strādā 16. starptautiskā glezniecības plenēra “Pilsēta un jūra” dalībnieki. Viņi piektdien kanāla malā pie Tramvaja tilta izveidojuši plenēra dalībnieku interaktīvo nometni, imitējot “puķu bērnu” laikus. Tur top trīs lielformāta gleznojumi (rimeiki) pēc glezniecības klasikas darbiem. Liepājas mākslas vidusskolas audzēkņi un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti glezno Rubensa “Bakhuss” –“trekno” gadu piemiņai; Rembranta “Pašportretu ar Saskiju” – kā ironiju par to, cik zaļa dzīve māksliniekam un Eduarda Kalniņa “Plostniekus”, kas būs veltīti simtlatnieku laikiem, stāsta plenēra rīkotājs Aivars Kleins. “Šie darbi būs kā svētku rotājums un arī kā atrakcija skatītājiem, jo uzgleznoto figūru seju vietā apmeklētāji varēs “ielaikot” savējās un palūgt kādu, lai nofotografē par piemiņu no svētkiem,” paskaidro A. Kleins.

Piektdien no pulksten 15 Romas dārzā mākslinieki glezno un veido savu darbu izstādes, skan mūzika. Bet sestdien no pulksten 12 līdz 17 Liepājas promenādē plenēra noslēguma izstāde ar dzejas un dzīvās mūzikas aktivitātēm.

Piedalīties gatavojas visi mākslinieki, bet Maijas Kalniņas vadītais teātris “Rikošets”, kā arī mūziķi Emīls Dreiblats un Alex gādās par šī pasākuma skanīgumu.

Būs akrobāti, lielas lelles un ugunsšovs
Starptautiskā ielu teātru festivāla “Zeme. Debess. Jūra. 2011” programmu veidos astoņu Eiropas valstu profesionālu mākslinieku uzstāšanās, zina tās koordinatore Lita Belte no Liepājas Leļļu teātra.

Piektdienas vakarā no pulksten 20 Rožu laukumā savus labākos trikus rāda Baltkrievijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Somijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas mākslinieki.

Itālijas mākslinieks Baraba visu nepieciešamo var pateikt ar žestiem un kustību; Nīderlandes teātris “Pavana” skatītājus pārsteigs ar akrobātu, mūziķu un dejotāju uzvedumu “Antilopes”; ar jokiem priecēs enerģiskais El Kote no Vācijas. Skatītāju jau iemīļotais Lietuvas kostīmu teātris “Pilies” viesīs romantisku noskaņu ar baroka laika tērpiem un klasiskās mūzikas dzīvo dziedājumu; savukārt Poliju pārstāv dzīvā skulptūra “Street Art Masters”, veidojot ainas ar nosaukumu “Laulāto karuselis”. No Baltkrievijas ieradies Gomeļas valsts leļļu teātris ar izrādi “Gadatirgus pasakas”, kurā darbojas trīs ar pusi metrus garas koncertlelles.

Programma noslēdzas pēc pusnakts ar uguns šovu, ko veido Somijā lielākā uguns šovu trupa “Flamma”. Savukārt, festivāla organizatori no Liepājas Leļļu teātra sarūpēs savdabīgu kustību priekšnesumu.

Sestdien no 14 līdz 17 visi festivāla dalībnieki tikai citā secībā savus priekšnesumus rādīs promenādē.

Sola eksotiskas garšas baudas

Vēl nebijusi Jūras svētku daļa būs “Lielā ēdamiela”, kurā apmeklētājus gaidīs Latvijas pārtikas ražotāji ar ēdieniem no visām pasaules malām. Te par nelielu samaksu varēs nogaršot vasarai īpaši piemērotu aukstu spāņu gaspačo (tomātu zupu), siltas tortillas (kviešu vai kukurūzas maize) – gan ar vistas gaļu, gan veģetārās; paelju (rīsu ēdiens) un bročetas (uz iesma cepti marinētas gaļas gabaliņi). No vācu virtuves apmeklētājiem piedāvās Bavārijas desiņas. Jamaikas virtuve – zemeņu mohito (dzēriens). Ēdamielas viesiem būs iespēja salīdzināt plovu uzbeku un tadžiku gaumē Armēņu kuftu un hašlamu gatavos īsts armēņu tautības pavārs, bet gruzīnu virtuves mākslu demonstrēs pavāre, kura amata prasmi apguvusi Gruzijā. Viena no “Lielās ēdamielas” sastāvdaļām būs garākais galds – vieta, kur satikties ar kaimiņiem, paziņām un draugiem vai varbūt – sapazīties ar svešiniekiem un nodibināt jaunas pazīšanās.

Dos godu arī jūrai

Sestdien pulksten 11 pie pieminekļa bojā gājušajiem jūras vīriem notiks atceres brīdis ar ziedu nolikšanu. No pulksten 12 līdz 14 pludmalē pie kafejnīcas “Red Sun Buffet” atrakcijas un spēles gan individuāliem dalībniekiem, gan komandām. Uzstāsies Liepājas Universitātes deju ansamblis “Banga”. Sabiedriskā sporta organizācija “Vindsērfinga klubs Rietumkrasts” noorganizēs jahtu parādi jūrā. No pulksten 12 līdz 14 būs iespēja  apskatīt Loču torni, kā arī paviesoties uz Kanālā noenkurotajiem kuģiem. Bet pulksten 13 Vecajā ostmalā 55 (angārā pie bijušās Muitas mājas) Liepājas muzejs atklās savos krājumos glabāto jūras un zvejniecības kolekcijas izstādi “Jūra eimu, jūrā teku”.

Pulksten 19 promenādē uz svētku balli aicinās grupa Ivo Fomins& Co” un apvienotais Liepājas pūtēju orķestris. Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra