Skatuves runas konkursā Liepājā sacentīsies ap simts "zvirbuļu"

8. un 9. februārī "Vaduguns" zālē notiks Bērnu un jaunatnes centra (BJC) organizētais skatuves runas konkurss "Zvirbulis atgriežas", kas šogad izsaucis nebijušu atsaucību no visām Liepājas skolām – pietiekušies ap 100 dalībnieku, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Konkursa dalībniekus vispirms noskaidroja skolu atlasēs, labākie tiks izvirzīti Kurzemes novada skatei, no kuriem 25 daiļrunīgākie "zvirbuļi" piedalīsies visas Latvijas konkursā Rīgā 17. maijā.

8. februārī notiks konkurss latviešu skolām, 9. februārī – mazākumtautību skolu bērniem. Katrs dalībnieks runās vienu prozas un vienu dzejas darbu, no kuriem vienu var izpildīt arī latviešu valodas dialektā. Izvēloties repertuāru, skolēni un viņu pedagogi šogad aicināti izmantot 2012.gada jubilāru – dzejnieku, rakstnieku, dramaturgu – daiļdarbus. Piemāram, dzejniece Mārai Zālīte šogad atzīmē 60 gadu jubileju, Vitauts Ļūdēns -75, Velta Toma – 100, Arvīds Skalbe – 90, Andrejs Eglītis – 100, Eduardas Veidenbaumas – 145.

Konkursa organizatore, Liepājas BJC metodiķe Marina Vikaine pastāstīja, ka šogad konkurss solās būt nopietns un interesants, jo atsaukušās visas Liepājas skolas, kā arī interešu izglītības iestāžu un Valsts tehnikuma audzēkņi. Jaunos skatuves runas talantus pilsētas atlasē vērtēs žūrija no BJC, Liepājas teātra aktieri Marita Lūriņa un Ilga Martinsone.

Arī Kurzemes reģiona konkurss notiks Liepājā 6. martā. Tajā labākie no Liepājas un citiem Kurzemes novadiem centīsies apliecināt savas izteiksmīgās runas dotības, izcīnot tiesības piedalīties valsts mēroga konkursā. Skolēnus vērtēs žūrija, kurā būs gan Liepājas BJC pārstāvji, gan pārstāvji no Valsts Izglītības satura centra.

Visas Latvijas konkurss notiks 17. maijā Rīgā. M. Vikaine cer, ka arī kāds no Liepājas skolu audzēkņiem izturēs žūrijas kritisko vērtējumu, un Liepājas BJC un visai Liepājai būs ar ko lepoties!

Konkurss, vairakkārt mainot nosaukumu, notiek jau 15 gadus. Tajā savulaik piedalījusies arī aktrise Dita Lūriņa, folkloras kopas vadītāja Solveiga Pētersone un citas sabiedrībā pazīstamas radošas personības.

Pievieno komentāru

Kultūra