Skatāmi izstādes "FINEST: latviešu, igauņu un somu komiksi" latviešu autoru darbi

No 12. jūlija līdz 31. jūlijam Liepājas tirdzniecības nama "Kurzeme” 3. stāvā skatāmi Latvijas nacionālās bibliotēkas komiksu izstādes „FINEST: latviešu, igauņu un somu komiksi” latviešu autoru darbi.

Izstāde „Finest: latviešu, igauņu un somu komiksi” tapusi sadarbībā ar Somijas Institūtu Igaunijā un kuratoriem Dāvidu Šķilteru (Latvija), Jonasu Sildri (Igaunija) un Kalli Hakkolu (Somija). Par izstādes vienojošo tēmu izvēlēts laiks, proti, „Rīts, diena, vakars, nakts”, ko dažādi interpretē mākslinieki, informē TN “Kurzeme” mārketinga vadītāja Alīna Skangale.
   
Komiksu nozīme katrā no pārstāvētajām valstīm atšķiras.  Latvijā un Igaunijā komiksu kultūra tikai pēdējos gados strauji kļūst par patstāvīgu vērtību mākslas laukā. Savukārt Somijā komiksu mākslai ir senas tradīcijas un to kvalitāte un stils ir plaši pazīstams āri ārpus Somijas robežām.

Latvijā kopš 2007. gada iznāk vienīgais komiksu žurnāls Baltijās „Kuš”, kurš publicē gan ārzemju, gan latviešu mākslinieku darbus, veidojot starptautisku sadarbību un popularizējot latviešu komiksus pasaulē.
   
Izstādē skatāmi astoņu latviešu autoru darbi.

Pievieno komentāru

Kultūra