Skanēs senās mūzikas koncerts

Aizritējis pirmais mēnesis vasaras koncertciklam "Mūzika dievnamam" Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē. Četru ērģelnieku programmās klausītājiem bija izdevība atkārtoti dzirdēt gan  ērģeļmūzikas zelta fondu, gan mazāk dzirdētus skaņdarbus.

Līdz šim vairāk dominēja senā un baroka laika mūzika, kā arī Sezāra Franka un Luija Vjernē emocionāli spēcīgie vēstījumi, kārtējo reizi pasvītrojot Trīsvienības katedrāles ērģeļu neatkārtojamo skanējumu un radošās iespējas.

Vasaras koncertciklu 1. jūlijā pulksten 18 turpinās liepājniece Līga Pūķe. Viņas programmai dots apakšnosaukums "Senās mūzikas koncerts". Līdzās Baha laikabiedriem Lībekam un Klerambo skanēs vēl senāka laika mūzikas paraugi – itāļa Džirolomo Freskobaldi un nīderlandieša Jana Pītersena Svēlinka darbi. J. P. Svēlinka "Lielhercoga deja" Liepājā nav skanējusi, tāpat mazāk zināma ir franču komponista Klerambo daiļrade.
    
Līga Pūķe absolvējusi Emila Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu. Ērģeļmūziku studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Ligitas Sneibes klasē, kur 2001. gadā ieguvusi bakalaura grādu. Pēc tam papildinājusies meistarklasēs, bet 2010. gadā ieguvusi profesionālo maģistra grādu ar specializāciju baroka ērģeļmūzikā Kristīnes Adamaites klasē.

L. Pūķe vairākkārt piedalījusies Gēteborgas un Leifstabrukas Starptautiskajās Ērģeļu akadēmijās Zviedrijā, kā arī meistarklasēs Valvasonē (Itālija) un Štutgartē (Vācija). Kā ērģelniece L. Pūķe darbojas Liepājas Lutera baznīcā, bet Emila Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā jaunajiem mūziķiem māca mūzikas teoriju.
 
 

Pievieno komentāru

Kultūra