Simfoniskais orķestris piedāvā koncertciklu skolu jaunatnei

Jau šodien Liepājā atskanēja pirmais koncerts no jaunizveidotā koncertcikla skolu jaunatnei "Laikmetu kodi mākslā un mūzikā", informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncertlekcijas četrās daļās visa mācību gada garumā (septembrī, decembrī, janvārī un aprīlī) tiks piedāvātas Liepājas pilsētas un rajona skolniekiem, kā arī bērnudārzu audzēkņiem.

"Jau ilgus gadus Liepājas Simfoniskais orķestris ir rūpējies par jauno klausītāju paaudzi, Liepājā, Graudu ielas koncertzālē diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā sniedzot koncertus Liepājas pilsētas un rajona skolu jaunatnei. Pirms 3 gadiem Imants Resnis ienesa svaigas vēsmas šo koncertu saturā, veidojot pievilcīgus šovus ar jauniešu vidū iemīļotiem mūziķiem," saka Vēvere.

Šajā sezonā LSO ir atjaunojis skolu jauniešiem adresētu koncertu ciklu, izveidojot četras dažādas, bet tematiski vienotas koncertlekcijas. Tie būs četri muzikālie ceļojumi dažādos laikos. LSO vadītājs Uldis Lipskis par jaunizveidoto koncertciklu: "Šajos koncertos vēlamies sniegt ieskatu par nozīmīgām ērām simfoniskās mūzikas attīstībā, apskatot atsevišķi baroka, rokoko, romantisma un stilistiski daudzveidīgā 20.gadsimta mūziku."

Koncertus vadīs Dzintars Jurgelaitis – LSO fagotu grupas koncertmeistars, pieredzējis, iemīļots pedagogs un Latvijā ievērojama mūzikas dzīves personība.

Pirmajā koncertlekcijā par baroka ēru pie diriģenta pults stāsies Andris Veismanis. Viņš ir starptautiski atzīts baroka mūzikas speciālists, kurš ir lielisks arī populārās mūzikas žanros. Par rokoko laika mūzikas paraugiem parūpēsies Aigars Meri – jauns, profesionāls diriģents, kurš jau ir iekarojis vietu Latvijas Nacionālajā operā. Ar romantisma mūzikas pasauli klausītājus iepazīstinās diriģents, komponists, pedagogs, daudzu jauno diriģentu pasniedzējs Andris Vecumnieks. Viņš tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem diriģēšanas ekspertiem Latvijā. Koncertcikla noslēdzošajā daļā par 20.gs.mūziku, orķestri vadīs tā galvenais diriģents Atvars Lakstīgala.

Bagātinot LSO priekšnesumus, koncertos piedalīsies arī vairāki solisti. "Man ir liels prieks, ka mūsu orķestra mūziķiem rūp jaunā klausītāju paaudze. Viņi ir izrādījuši lielu atsaucību un piekrituši piedalīties šajos koncertos arī kā solisti," stāsta LSO mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Orķestris brauks ciemos pie skolniekiem uz viņu skolām un aicinās uz koncertlekcijām arī savā mēģinājumu zālē. Jau šodien LSO zālē koncertu baudīja vairāk kā simts bērnudārza Saulīte audzēkņi.

LSO vadītājs Uldis Lipskis: "Tiekoties ar skolu pārstāvjiem un izglītības pārvaldes darbiniekiem, esam vienojušies, ka skolas savā starpā sadarbosies, aicinot pie sevis kaimiņskolu bērnus. Jāsaka, ka nebijām cerējuši, ka interese būs tik liela, tāpēc diemžēl pie visiem ciemos šogad aizbraukt nevarēsim. Pagaidām izskatās, ka visus piedāvātos koncertus izķers Liepājas skolas. Nākošgad plānosim vairāk šādu koncertu, lai varētu braukt pa Kurzemi, piedāvājot arī rajona bērniem iespēju tuvāk iepazīties ar simfonisko mūziku."

Pievieno komentāru

Kultūra