Sestdien uz atpūtas pasākumu "ma-DARA" kursēs autobuss

Sestdien, 20. augustā, no pulksten 14 Ziemupes jūrmalas stāvlaukumā jau piekto gadu norisināsies biedrības “Ziemupīte” organizētais atpūtas pasākums “ma-DARA”. Pateicoties Pāvilostas novada domei, pasākuma dienā uz Ziemupi būs iespējams nokļūt ar īpašo autobusu.

Plkst. 13.00 no Liepājas (no stāvlaukuma pie LiepU) uz Ziemupi un plkst. 23.00 no Ziemupes uz Liepāju kursēs īpašais pasākuma autobuss, ko nodrošina Pāvilostas novada dome. Iepriekš gan jāpiesakās – t. 29400470, informē biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daina Vanaga.

IZZINOŠĀ “ma-DARA” dienas pirmajā pusē būs piedāvā tikties ar grāmatas "Savvaļas augu virtuve" autori Vairu Kārkliņu, kura iepazīstinās ar ziedūdeņiem un to daudzpusīgajām lietošanas iespējām, kā arī būs iespēja satikt mākslinieci un latvju zīmju pārzinātāju Brigitu Ektermani. Skanīgākā noskaņā - Bārta etnogrāfiskais ansamblis piedāvās ielūkoties līgavas pušķošanas rituālā.

Visas dienas garumā - “ma-DARA” DARA. Bērzu tāss meistare Madara Putna kopā ar Kasparu Zvirbuli iepazīstinās ar maz pazīto materiālu - bērza tāsi un palīdzēs uztaisīt tāšu aproci vai kādu citu nieku no tāss. Dzintaru auklētāja un mezglos vijēja Ilze Vainovska piedāvas ne tikai iegādāties kādu no jau iemezglotajiem “Noķerts Liepājā” produktiem, bet arī darbnīcu ar moto "Iesien mezglā rasas lāsi"! Ar savu vasaras kukaiņu kolekciju, jauniem stāstiem un mini izstādi par mītisko būtņu tēmu iepazīstinās Valters Arturs Vītols, kura pārraudzībā esošajā Pūķspārna vasaras skolā tiks arī radītas un apgūtas citas burvīgas lietas.

TĒJNĪCĀ tiksies dzejnieki un dziesminieki no malu malām, būs iespējams dzirdēt Madaru Gruntmani, Jāni Rūci un Janu Egli (gan kopā, gan atsevišķi), Guntu Šnipki, Inetu Stadgali, Ivetu Skapsti, Austrasbērnus, Maiju Laukmani, Agitu Dragunu, Jāni Mackus u.c.

Vakarā “ma-DARA” SKAN. Par to parūpēsies mūzikas grupa “Lata donga”, kuras pamatu veido ģimene, kas jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku – Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts. Kurtuvēnu folkloras ansamblis “Kurtuove” no Lietuvas, Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”, flautu duets Madara Viļumsone un Renāte Oniuna un folkloras draugu kopa „Skandinieki”.

Apskatīt Madaras Mednes ilustrāciju izstādi “Laminated fairy dust”.

Dalībnieku vidū būs arī čellists Aivis Gailītis, Ceraukstes folkloras kopa “Laukam pāri”, meldru, klūgu pinēja un meistare Ineta Vēvere, keramikas darbnīcas “Pods” keramiķes Antra Mazika un Zane Eltermane u.c. Vakara oficiālo un plānoto daļu noslēgs Durbes tautas mūzikas ansamblis "Neparasts gadījums".

Par ēšanu rūpēsies IK “Mums garšo”.

Pasākums ir bez ieejas maksas.

Atpūtas pasākums “ma-DARA” ir vieta un laiks, kur apstājas ikdienas rūpes, ir mirklis, ko baudīt, impulsi, kam ļauties, vieta, kur vienkārši būt, mācīties, saklausīt, iepazīt un darīt.  Citus gadus godā cēlām tādas vērtības kā - Saule, Saknes, Zalktis, šī gada vadmotīvs – Rasa.

Vairāk informācijas par dalībniekiem un programmu www.facebook.com/pasakumsmadara un www.draugiem.lv/pasakumsmadara. />

Pievieno komentāru

Kultūra