Sestdien Liepājas Leļļu teātrī jauna izrāde

Pele, kura par labākajiem draugiem uzskata divus kaķus, un rūķis, kurš novērš nepatikšanas un dara citādus brīnumus jau kādu mēnesi darbojas pa Liepājas leļļu teātra skatuvi. Sestdien, pirmizrādē jauno iestudējumu “Ledus pele”varēs novērtēt arī skatītāji. To iestudējis režisors Rihards Belte.


Izrādē nodarbināts viss četru aktieru lielais kolektīvs.
Dace Doroškēviča atveido ledū iesalušo pelīti, gaišo kaķi – Dainis Laugalis, tumšo – Lita Belte, bet rūķi Signe Apse.

Pārsteigti mēģinājumā, viņi gan nevar vienoties, kādai vecuma grupai izrāde vairāk domāta, tomēr atzīst, ka tajā kaut sev noderīgu atradīs ikviens. Signe Apse sliecas domāt, ka labāk izrādi sapratīs jaunāko klašu skolēni, bet pašus mazākos vairāk saistīs “spīguļi un brīnumi”. “Es te neļauju ļaunākajam kaķu brālim pelīti izvārīt zupā,” savu uzdevumu novērtē S. Apse.

D. Laugalis un L. Belte priecājas, ka teksti esot tādi, kas paši iegulst atmiņā.
Pelīte – D. Doroskeviča atklāj, ka Ziemassvētku eglīšu sarīkojumos ludziņu jau redzējuši skatītāji Saldū.

Visiem lugas varoņiem savus raksturus izrādīt palīdzēs arī horeogrāfes Ainas Apenes iestudētās dejas un Edgara Silacērpa komponētās dziesmiņas.

Skatuves iekārtojumu, līdzīgu ziemīgam mežam vai lielai gultai, kur redzēt “pasakainus” sapņus, uzbūrusi māksliniece Zigrīda Atāle. Visticamāk tāpēc arī varoņu tērpi atgādina segas.
“Rūķim visas burvestības glabājas spilvenam līdzīgās cepures spicītē,” nosmej S. Apse.

Bet svētdien, 16.janvārī, pulksten 12 leļļinieki savus katītājus aicina uz ziemas izrādi “Vilka zābaciņš, ko veidojuši multiplikatori, “Avārijas brigādes“ meistari Māris Putniņš un Jānis Cimmermanis. Pēs izrādes, kā jau svētdienās, varēs iet rotaļās un sveikt jubilārus!

UZZIŅAI
Izrādi “Ledus pele” Liepājas Leļļu varēs skatīt sestdien, pulksten 12. Biļešu cenas: bērniem – 1,50 lati, pieaugušajiem – 2 lati. Iepriekš tās var nopirkt Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, bet pirms izrādes – teātrī.
 

Pievieno komentāru

Kultūra