Sestdien Liepājā pirmo reizi notiks ērģeļmūzikas Maratonkoncerts

Jau sestdien, 20. augustā, pulksten 16 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē notiks labdarības Maratonkoncerts, kas Liepājā notiks pirmo reizi.

14 Latvijas ērģelnieki apjomīgajā koncertā pieskandinās katedrāli, pievēršot uzmanību unikālajām ērģelēm, kuru joprojām uzskata par lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē. Tas būs kā ieskaņas pasākums 10. Starptautiskajam Liepājas ērģeļmūzikas festivālam, kura atklāšana notiks 10. septembrī, informē Maratonkoncerta reklāmas un sabiedrisko attiecību speciālists Gundars Venens.
 
Pasaulslavenais austriešu ērģelnieks Martins Hazelbeks pēc savas uzstāšanās 2008. gada ērģeļmūzikas festivālā pauda pārsteigumu, ka Liepāja glabā tik unikālu instrumentu ar vairāk kā astoņiem tūkstošu stabuļu, oriģinālu mehāniku un neatkārtojamu skaņas buķeti, par kura esamību Eiropā un pasaulē daudzi nemaz nenojauš.
 
Lai ērģeles restaurētu līdzvērtīgi tam, kā tās skanēja 1885. gadā, nepieciešami ļoti lieli līdzekļi. Ērģelnieki Kristīne Adamaite, Jolanta Barinska, Jacinta Bicāne, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Līga Ivāne, Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Jānis Pelše, Iveta Pelše, Līga Pūķe, Ilze Reine, Aigars Reinis, Atis Stepiņš un Līga Auguste jau atsaukušies fonda aicinājumam, ziedot savu mākslu un meistarību ērģeļu atjaunotnei, lai veicināti līdzekļu piesaisti.

Maratonkoncertā skanēs divas monumentālas daļas – senā mūzika un mūsdienu latviešu mūzika. Katru uzstāšanos ievadīs ērģeļmūzikas jomā zinošās profesores Ilmas Grauzdiņas stāstījums par mūziku un izpildītājiem.

Maratonkoncertā ar Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programmas un Latvijas Radio atbalstu rīko Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošanas fonds sadarbībā ar LMA asoc.prof. Vitu Kalnciemu, kurai ir pieredze šādu pasākumu rīkošanā Rīgā. Organizatori cer, ka netradicionālā forma dos impulsu ziedojumu piesaistīšanas jomā.

Pievieno komentāru

Kultūra