Sērijā "Latvijas putni" izdod pastmarkas ar bezdelīgām un dadzīšiem

Papildinot pastmarku sēriju "Latvijas putni", Latvijas Pasts izdevis divas jaunas pastmarkas, uz kurām attēlotas Latvijai tipiskas putnu sugas - bezdelīgas un dadzīši, informēja Latvijas Pasta sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone.

Pastmarkas "Bezdelīga" nominālvērtība ir 0,35 lati, un tā atbilst vienkāršas vēstules pārsūtīšanai Latvijas teritorijā. Šo pastmarku tirāža sasniedz 400 000 eksemplāru. Savukārt pastmarkas "Dadzītis" nominālvērtība ir 0,98 lati, kas atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijā, un tās tirāža ir 80 000 eksemplāru. Pastmarkas veidojis mākslinieks Ģirts Grīva.

Kopā ar pastmarkām izdotas arī divas pirmās dienas aploksnes un divi speciālie zīmogi. Aploksnes rotā savā ierastajā dzīves vidē attēlotā bezdelīga un dadzītis, bet zīmogā katrs no putniem parādīts grafiskā veidā.

Kā norāda Latvijas Pasts, bezdelīga ir visizplatītākais bezdelīgu dzimtas putns. Tā mājo atklātā lauku ainavā un ligzdas būvē segtās, no nokrišņiem un vējiem pasargātās vietās, izmantojot cilvēku ēkas un citas būvkontsrukcijas. Bezdelīgas ir izslavētas kukaiņu ķērājas. Bezdelīga daudzām tautām simbolizē cerību, veiksmi un pavasara tuvošanos, bet latviešiem ticējumi par bezdelīgām saistās gan ar laikapstākļiem, gan naudu un laimi.

Savukārt dadzītis ir viens no krāšņākajiem Latvijā sastopamajiem putniem. Latvijā dadzītis ir parasts ligzdotājs, caurceļotājs un arī ziemotājs. Tas vislabprātāk uzturas mežu malās, birztalās, alejās, parkos un augļu dārzos. Dadzīša galvenā barība ir dažādas nelielas sēkliņas, tostarp dadžu sēkliņas, no kurām putns arī ieguvis savu nosaukumu.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks sestdien, 16.jūnijā, pasta centrā "Sakta" Rīgā, Brīvības bulvārī 32, no plkst.8 līdz plkst.18.

"Latvijas putnu" sēriju Latvijas Pasts aizsāka 2010.gadā, izdodot pastmarkas "Zaļā vārna" un "Ūpis". 2011.gadā izdotas pastmarkas "Iedzeltenais ķauķis" un "Čūskērglis".

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 14.jūlijā.

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus.

Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4500 darbinieku.

Pievieno komentāru

Kultūra