Septembrī Liepājā notiks 10. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls

No 10. septembra līdz 1. oktobrim Liepājā notiks jau 10. Starptautiskais Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls. Jubilejas gadā klausītāji varēs baudīt dažādu ērģeļskolu un paaudžu mākslinieku sniegumu. Interesantās programmās skanēs arī līdz šim Liepājā nedzirdēti skaņdarbi. Par godu festivāla jubilejai tiks atklāta arī lielformāta fotogrāfiju izstāde, kas atspoguļos iepriekšējo gadu festivālu norisi, informē Liepājas Kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

Ik rudeni Liepājā notiekošais festivāls ir kā slavinājums pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm, kas rotā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli un pilsētu.

Festivālā savu harizmātisko meistarību rādīs tādi ērģelnieki, kā Eduards Oganesjans (Eduard Oganessian) no Francijas, Nīderlnades ērģelnieks Gijs Būlens (Gijs Boelen) un Vācijas mākslinieks Kristians Šmits (Christian Smith). Ciklā "Mūžs mākslā" koncertā "Nospiedumi ērģelēs" uzstāsies latviešu ērģelnieks un komponists Aivars Kalējs. Savukārt festivāla noslēgumā koncertā "Ar franču šarmu" uzstāsies ērģelnieks Lotars Džeriņš un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Koncertus vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis un Edgars Raginskis.

Festivālu organizē Liepājas Kultūras pārvalde producenta Gundara Venena vadībā. Festivāla norisi atbalsta Liepājas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle.

Pievieno komentāru

Kultūra