Sākušies folkloras svētki 1

Šonedēļ tiek svinēti folkloras svētki – festivāls "Baltica 2012". Šogad festivāla tēma ir "Ceļš", dalībnieki tai pielāgojuši īpašas programmas. Kurzemniekiem, lai piedalītos svētkos klātienē, šogad jādodas tālākā ceļā tiešā nozīmē. Pasākumi risināsies Rīgā, Ikšķilē, Ķekavā, Turaidā, Siguldas novadā, Barkavā, Cesvainē, Ērgļos, Koknesē, Ļaudonā, kā arī Madonā.

173 etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu vidū ir arī Bārtas, Nīcas, Otaņķu un Rucavas etnogrāfiskais ansamblis, Kazdangas folkloras kopa, tradīciju kopa "Rucavas sievas", kapela "Paurupīte", Liepājas folkloras kopas "Vēlava", "Saknes" un "Atštaukas". Festivālā uzstājas ne tikai pašmāju folkloristi, bet arī latvieši, kuri mīt citās valstīs, taču joprojām tur godā tautas tradīcijas. Viesu vidū ir arī citu tautu un valstu pārstāvji. Jaunums festivālā – stāstnieki.

Liela slodze būs jāiztur Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa sievām, jo žūrija viņu sniegumu skatē novērtējusi visaugstākajā līmenī, tāpēc festivāla laikā viņas tiek iesaistītas daudzos koncertos un pasākumos. "Nav viegli, ļoti daudz darba. Nu dabūjam izbaudīt, kādas ir prasības pret uzvarētājiem – kas to būtu domājis, ka tā tas izvērtīsies. Bet mēs nesūrojamies – esam priecīgas, ka ar saviem lauku spēkiem varam turēt līdzi citiem," smaida ansambļa vadītāja Zenta Bērtiņa. Otaņķnieces festivālā piedalīsies visas piecas dienas.

Plašāk par mūspuses folkloristu plāniem lasiet piektdienas, 6. jūlija, “Kursas Laika" numurā.


 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

otaņķu

dziedājums dižkoncertā uz Suitu sievu fona diemžēl bija neizteiksmīgs.

Kur ir tā balss?
Kā garā dziesma dziedama?
.........................................

pirms 8 gadiem, 2012.07.11 19:29

Kultūra