Sākusies biļešu tirdzniecība uz Eirodziesmas finālu, rīt pirmais pusfināls

No šodienas Latvijas mūzikas un televīzijas šovu mīļotājiem ir pieejamas biļetes uz Eirovīzijas Nacionālās atlases posma „Eirodziesma 2011” fināla koncertu un ģenerālmēģinājumu, kas 26. februārī notiks Ventspils teātra namā „Jūras vārti”.

Ģenerālmēģinājums sāksies plkst. 14:00, bet „Eirodziesmas 2011” fināla koncerts - plkst. 21:00. Biļetes nopērkamas Biļešu servisa kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuserviss.lv.

Savukārt rīt, 5. februārī, plkst. 21:20 LTV1 ēterā televīzijas skatītājiem tiks piedāvāts pirmais „Eirodziesmas 2011” pusfināls, kurā tiks noskaidrotas tās 5 dziesmas, kuras turpinās cīņu finālā Ventspilī 26. februārī par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Vācijā.

Rīt, pirmajā pusfinālā par vietu finālā LTV1 ēterā sacentīsies šādas dziesmas:

"Rough Enough" (Ģirts Zebuliņš un Atis Zviedris)
"Daylight" (D-family)
"Let Me Be" (Sabīne Berezina)
"It’s Not Easy" (Dace Upīte un Nikolajs Puzikovs)
"Love Is Like An Aeroplane" (LieneCandy)
"Don’t Stop The Dance" (Evija Sloka)
"Walking On My Tiptoes" (Ineta Rudzīte un Uldis Timma)
"You Are" (Grupa “Pieneņu vīns”)
"Let It Be Me" (Jānis Stībelis)
"Hop" (Grupa “Blitze”)

Precīza dziesmu skanēšanas secība vēl tiks paziņota tikai pārraižu laikā!

Pusfināla koncertu tiešraidē no Latvijas Televīzijas studijas vadīs Uģis Joksts un Valters Frīdenbergs, pusfinālistu uzstāšanās būs skatāma ierakstā. Kā jau ziņots, visu pusfināla dziesmu videoieraksti notika pagājušajā nedēļā, 27. un 28. janvārī, „NA studijā”. Par balsošanas nosacījumiem skatītāji tiks informēti tiešraides laikā.

Kā redzams, atšķirībā no diviem iepriekšējiem gadiem šogad Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē notikusi atgriešanās pie diviem pusfināliem, no kuriem pirmais LTV1 ēterā risināsies rīt, 5. februārī, plkst. 21.20, bet otrais – pēc nedēļas, sestdien, 12. februārī, plkst. 21:20. Katrā pusfināla kārtā piedalīsies 10 dziesmas, no kurām 5 kvalificēsies finālam. Pirmās trīs dziesmas, kas kvalificēsies finālam, būs ar augstāko vērtējumu skatītāju telefonbalsojumā, bet nākamās divas dziesmas, kas kvalificēsies finālam - ar augstāko žūrijas novērtējumu.

Jaunums nacionālajā atlasē ir izaicinājuma kārta, kas LTV1 ēterā būs sestdien, 19. februārī, plkst. 21:20. Tajā piedalīsies 10 dziesmas, kas pēc abu pusfināla kārtu rezultātiem nebūs kvalificējušās finālam. Izaicinājuma kārtā finālam kvalificēsies divas dziesmas, no kurām vienu noteiks televīzijas skatītāju balsojums, bet otru - žūrija.


Pusfināla dalībniekus skatītāji vērtēs pēc videoklipa priekšnesumiem, kas visām dziesmām uzņemti "NA studijā". Sekojot līdzi noteiktajam Eirovīzijas formātam, arī videoklipos drīkst piedalīties ne vairāk kā seši cilvēki, dziesmām jābūt līdz trīs minūtēm garām un dziedātājiem jāuzstājas dzīvajā priekšnesumā.

Nacionālās atlases fināls notiks sestdien, 26. februārī, plkst. 21:20 tiešraidē no Ventspils teātra nama "Jūras vārti".
 
Eirovīzija ir vienīgais dziesmu konkurss, kurš Latvijas mūziķiem piedāvā unikālu startu starptautiskajā muzikālajā arēnā, un tikai pateicoties Eirovīzijas dziesmu konkursa uzticamajam sadarbības partnerim - Ventspils pilsētai - LTV arī šogad var organizēt Nacionālo atlases kārtu un nodrošināt Latvijas mūziķu dalību starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Šogad aprit arī desmit gadi, kopš Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālā atlase ar Ventspils pilsētas atbalstu tiek rīkota Ventspilī!

Pievieno komentāru

Kultūra