"Rucavietī" paliks vien jauniešu kolektīvs 1

Tautas deju kolektīvā "Rucavietis" vairs nebūs vidējās paaudzes deju kolektīva, apliecina tā vadītāja Olita Laiveniece. Paredzēts, ka jaunajā pašdarbnieku sezonā viņa darbu turpinās tikai ar jauniešu kolektīvu.

Drīzumā gan Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs (TMKC) izsludināšot jaunu dalībnieku pieteikšanos dažādos pašdarbības kolektīvos. "Cik tad pienāks klāt, redzēsim," nosaka O. Laiveniece.

Vidējās paaudzes kolektīva darbībai punktu pielikuši pilsētas deju svētki 4. jūlijā, kad "Rucavieša" dejotāji pievienojušies "Kvēlei", lai nodejotu koncertā paredzētās dejas.

"Iespējams, tā ir mana vaina arī, bet, ja dalībnieki ir tik nevaļīgi, ka kolektīvs vairs nevar iziet uz laukuma, tad ilgāk tā vairs turpināt nevar,” atklāj vadītāja. Situācija ir tāda, ka viens nevar tikt darba dēļ, cits – personisku apstākļu dēļ, un mums ir tikai pāris rezervistu, kas, protams, nevar aizpildīt četru vai piecu dalībnieku iztrūkumu," skaidro O. Laiveniece.

To, kā būšot ar jauniešu kolektīvu, varēšot redzēt pēc kāda mēneša, jo pieci vai seši tā dalībnieki šoruden dosies mācīties uz citām vietām.

TMKC direktore Baiba Kļava spriež, ka trīs vidējās paaudzes deju kolektīvi centram "varētu būt par daudz". "Bet tie, kuri patiešām grib dejot, bez kolektīva nepaliks. "Ja pēc kāda laika vidējās paaudzes "Rucavietis" apliecinās, ka var darboties, skatīsimies un lemsim, bet mākslīgi uzturēt kolektīvu nevaram," apstiprina B. Kļava.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 26. augusta numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Alberts

Kur dejotāji tur pastalas! Ieskaties www.jette.lv . Alberts
info@jette.lv

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 08:50

Kultūra