Rožu laukumā ar andeli svinēs Saimnieču dienu

Atzīmējot Annas jeb saimnieču dienu, 22. jūlijā, Rožu laukumā no pulksten 10 līdz pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar biedrību “ETNO Liepāja organizē Annas dienas tirdziņu, kurā varēs iegādāties dažādus mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus, informē SIA Liepājas Latviešu biedrības nams Kultūras darba menedžere Simona Puiga.

Annas dienas tirdziņa amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti mājas sieri, žāvētas zivis, kūpināta gaļa, garšvielas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, konditorejas izstrādājumi un atspirdzinoši no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni. Pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, adījumus, rotas, lina un trikotāžas cepures, kleitas, kā mazākiem tā lielākiem bērniem piedāvājumā būs arī “Linden Leaf” modernie dizaina risinājuma apģērbi. Sortimentā atradīsies arī dažādi suvenīri, grieztās sveces, dabīgā kosmētika, tamborētas rotaļlietas, dekoratīvie stādi, kā arī lielāki meistardarbi – keramika, koka un ādas darinājumi.

Neatņemama saimnieču dienu svinību sastāvdaļa ir alus, tāpēc “Lankalnu” alus darītava tirdziņa viesiem būs sarūpējuši brūvējumus, kas radīti, meklējot īsto vasaras garšu.

Annas dienas tirgū būs sastopami arī mūsdienīgi risinājumi iedvesmojošākiem svētkiem, piemēram, būs iespējams tikt pie sava hennas tetovējuma ar  sevis izvēlētām zīmēm vai ornamentiem.

Kopš seniem laikiem kalendārā Annas tiek atzīmētas kā saimnieču dienas un tur pat līdzās esošā Jēkaba diena – saimnieka diena, kad izsenis notika lieli gadatirgi, kur satikās pārdevēji ar pircējiem, galdā pirmoreiz ceļot jaunos kartupeļus un no jaunās ražas cepto rudzu maizi, tāpēc, kuplinot tautu tradīcijas, jau nākamajā dienā – 23. jūlijā no plkst. 10:00 Kungu ielas radošajā kvartālā ciemosies Alsungas novada viesmīlīgās saimnieces un saimnieki, kas caur suitu dziesmām un dejām galdā cels sklandraušus un bagātīgās suitu tautas kultūras tradīcijas.

Baudīsim mājražotāju sagatavotos labumus,  iegādāsimies ar rokām darinātas skaistumlietas, atpūtīsimies un svinēsim svētkus kopā!

Pievieno komentāru

Kultūra